Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Новини Томашпільської селищної ради

Дата: від до Скинути

Отримали нагороди Генерального штабу ЗСУ

Отримали нагороди Генерального штабу ЗСУ

Останні дні лютого насичені багатьма подіями, що сповнені гірких і болючих спогадів про вогненний кривавий Майдан і про початок окупації Криму 2014 року, про трагічний вихід українських військових із кільця під Дебальцево 2015-го. Саме  в 20-тих числах відзначались дні пам’яті Героїв Небесної сотні. А 25 лютого 10 демобілізованих  воїнів-томашпільчан, що брали участь у збройному протистоянні на сході України у 2014 – 2015 рр., разом  із своїми бойовими побратимами отримали нагороди Генерального штабу ЗСУ – нагрудні знаки із зображенням сокола, який тримає в кігтях дві змії, та написом «Учасник АТО»,що надає їм статус учасника бойових дій.  Святкове вручення нагороди відбулося в районному будинку дитячої творчості. Майже дві години тривало дійство, під час якого згадали і події на Майдані та Небесну сотню, хвилиною мовчання вшанували воїнів-земляків, що полягли в неоголошеній війні на Луганщині та Донеччині. Серед них – і наш томашпільчанин Ігор Гаврилюк. Першим, кому Юрій Тарасов – комісар Томашпільського райвійськкомату вручив нагороду, став Володимир Крук, вітчим Олександра Гладія, воїна-атовця, що відійшов у вічність уже після демобілізації,виконавши свій громадянський обов’язок перед Батьківщиною. Почесну подяку за виховання сина від райдержадміністрації йому вручив перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Ставнійчук. Один за одним отримали нагороду Сергій Костюк, Олександр Немировський, Руслан Навроцький, Едуард Пюро, Олександр Васильківський, Сергій Бондар, Олег Кошаринський, Володимир Спринчак. Кожному з них вихованці будинку дитячої творчості вручили свої дарунки-сувеніри, виготовлені власними руками на заняттях гуртків. Не менш зворушливими, щирими були й пісні, танці, вірші, цілі танцювальні композиції, які діти з любовю і вдячністю дарували в цей день своїм захисникам. Фінальна сцена вразила всіх до глибини душі: коли зазвучала з дитячих вуст молитва:  слова- заклики до дорослих

11:35 26.02.2016

Позачергова сесія вирішувала важливі питання

Позачергова сесія вирішувала важливі питання

Четверта позачергова сесія Томашпільської селищної ради відбулася у середу, 24 лютого. У ній взяли участь 15 депутатів із 21 обраного та розглянуто 30 питань, винесених на порядок денний. Так , внесено доповнення до «Програми соціально- економічного розвитку територіальної громади на 2016 рік», затвердженої рішенням 2 сесії селищної ради 10 грудня минулого року, що стосується спів фінансування районного трудового архіву та зроблено уточнення планових показників селищного бюджету. Розглянуто лист Томашпільського відділення Тульчинського ВП ГУНП у Вінницькій області щодо  встановлення графіка роботи кафе-бару «Скорпіон». Депутатами прийнято рішення, яке стосується не лише кафе-бару «Скорпіон», але й усіх торгових точок селища і яке є обов’язковим до виконання на території селищної ради: - Заборонити продаж алкогольних напоїв після 22.00 години; - Залучати членів громадського  формування, депутатів селищної ради до чергування по селищу в ті дні, коли працює дискотека; - Зобов’язати власника дискотеки забезпечити заходи з охорони здоров’я учасників дискотеки на території закладу, заборонити вхід до танцзалу громадянам у нетверезому стані; - З метою попередження та профілактики правопорушень, пов’язаних із вживанням алкогольних напоїв та заборонених наркотичних і психотропних речовин, порушень громадського порядку, охорони здоров’я населення, особливо підростаючого покоління та молоді, власник дискотеки зобов’язаний виконувати Закон України «Про охорону дитинства» стаття 20 прим 1, де зазначено: « Власники закладів, у яких здійснюється діяльність у сфері розваг, зобов’язані вживати заходів щодо недопуску в такі заклади з 22.00 до 6.00 год. дітей без супроводу дорослих і мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку»; - Просити районну раду звернутися до всіх сільських рад прийняти аналогічне рішення для всіх територіальних громад. На розгляд сесії виносилося й клопотання прихожан Свято-Троїцького храму Ракової про надання матеріальної допомоги на придбання церковних дзвонів. Депутати вирішили звернутися до жителів селища, до приватних підприємців надати благодійну допомогу як пожертву на потреби церкви. Позитивно розглянуто й депутатське звернення депутата селищної ради Дмитра Балинського щодо введення об’єкту «Капітальний ремонт вулиць Робітнича та Набережна» до переліку доріг комунальної власності, будівництво, реконструкція, ремонті утримання яких буде проводитися у 2016 році. Більшість питань порядку денного стосувалися надання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства або дозволів на виготовлення проектів землеустрою, затвердження технічної документації із землеустрою тощо.  З усіх них прийнято відповідні рішення. 

16:28 25.02.2016

Засідання опікунської ради

Засідання опікунської ради

Напруженим видалося перше у цьому році засідання опікунської ради, що діє при Томашпільській селищній раді та до якої входять не тільки соціальні працівники, педагоги, медики, а й юрист селищної ради і старший інспектор сектору патрульної поліції.  Воно й не дивно. Адже на порядку денному – важливі питання: затвердження плану роботи ради на 2016 рік, ознайомлення з інформацією про стан утримання та виховання дітей під опікою та піклуванням  у минулому році, виховання та утримання дітей у неблагополучних сім’ях, що проживають на території селищної ради, та  призначення піклувальника над хворою жінкою-інвалідом. Під час засідання обговорено і прийнято рішення з 1-го, 3-го і 4-го питань. Внесено доповнення та прийнято в цілому рішення з 2-го питання. Особливо активно обговорювалося питання про становище дітей у неблагополучних сім’ях та в сім’ях, де вихованням займаються матері-одиначки, що ведуть не зовсім моральний спосіб життя. До таких родин, що вже були в полі зору відповідних служб і працівників селищної ради, додалися ще кілька, що будуть час від часу перевірятися, контролюватися, щоб вияснити – ставити їх на облік як неблагополучні або в складних життєвих обставинах чи ні. Члени опікунської ради підтримали пропозицію про те, що з метою попередження правопорушень серед неповнолітніх необхідно проводити профілактичні рейди, до яких залучати представників усіх служб, що діють на території селищної ради і причетні до роботи з дітьми та молоддю.

10:32 24.02.2016

ІІ тур Чемпіонату України з гандболу

ІІ тур Чемпіонату України з гандболу

26-28 лютого 2016 року в Томашполі (спортивний зал РДЮСШ) пройде ІІ тур Чемпіонату України з гандболу серед чоловічих команд Вищої ліги сезону 2015-2016 рр.

13:33 23.02.2016

День вшанування подвигу учасників Революції гідності

День вшанування подвигу учасників Революції гідності

…Революція гідності. Герої Небесної сотні. Майдан…   Ці слова, як і два роки тому, не сходять із вуст українців  цьогоріч у пам’ятні дні 18 – 20 лютого. Згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року  з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного пошанування подвигу героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя (листопад 2013 – лютий 2014 років), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, день 20 лютого відзначається в Україні як день вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення памяті Героїв Небесної Сотні. Урочистості з нагоди другої річниці трагічних подій на Євромайдані відбулися в районному будинку культури 22 лютого. У них взяли участь керівництво району, селищний голова Томашполя Валерій Немировський, керівники підприємств, організацій, установ райцентру, представники трудових колективів селища. Перед початком урочистостей присутні вшанували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання, а під незабутню мелодію реквієму Майдану «Пливе кача…» посланці від учасників зібрання поклали вінок до стели, що увічнила імена  загиблих героїв-майданівців та земляків-атовців. Зі сцени, яку прикрасив обпалений вогнем барикад, вишмаганий зимовими вітрами і негодою прапор України, що його на київську «йолку» прикріпили в ті героїчні дні томашпільчани – учасники Євромайдану, прозвучали віршовані й пісенні присвяти борцям за волю, демократію, європейський вибір України, спогади безпосередніх учасників тих трагічних подій Лариси Нароган і відеоспогад депутата Верховної Ради України 1-ого і 4-ого  скликань Миколи Мельника. А відеоряд, що демонструвався на великому екрані, знову і знову нагадував усім про останні криваві гарячі дні Євромайдану, які змінили Україну і її народ, про героїв, що віддали своє життя заради майбутнього, заради кожного з нас. Герої не вмирають!

09:59 23.02.2016

Відбулись загальні збори громадян

Відбулись загальні збори громадян

Аби заслухати звіт селищного голови про роботу в 2015 році зібрались томашпільчани в п`ятницю 19 лютого в районному Будинку культури. Значить, не байдуже людям, як і чим живе селище, що зробила і планує зробити місцева влада для його розвитку в році наступному і в майбутньому.  Збори розпочалися з хвилини мовчання за загиблими під час трагічних подій Революції Гідності героями Небесної Сотні, пам'ять яких вшановується в ці дні.

12:10 22.02.2016

400 – річчю Томашполя присвячено

400 – річчю Томашполя присвячено

Цього року 17 серпня жителі Томашполя відзначатимуть 400-річчя першої  історичної згадки про селище. До цієї дати Томашпільська селищна бібліотека підготувала і представила читачам книжково-документальну виставку під назвою «400 років – славний ювілей». Виставка складається з шести розділів: 1 –й має назву «Томашпільщина у друкованих виданнях», де представлено два ювілейні видання «Томашпільщина», путівник «Томашпільщина туристична», буклет «Моя Томашпільщина»; 2 – ий – «Вони прославили Томашпілля», з якого можна дізнатися про Героїв Радянського Союзу та Героїв Соцпраці, відомих томашпільчан, які прославили селище за межами району, області, країни; 3 –ій – «Важливі віхи історії Томашполя». Цей розділ знайомить читачів з різними періодами історії селища: заснування,  роки Голодомору 1932 – 1933 років, друга світова війна, відбудова цукрового заводу та інше; 4 – ий – «Натхнення джерело – земля батьківська» розповідає про талановитих земляків, що прославили Томашпіль у художній творчості; 5 –ий розділ носить назву «Герої – земляки – учасники АТО». Тут зібраний матеріал про Ігоря Гаврилюка, що загинув на сході України, про учасників бойових дій та волонтерів; 6 – ий розділ - «Найкрасивіші пейзажі нашого селища» - фото виставка про найкращі місця Томашполя. Тож запрошуємо всіх, хто любить рідне селище, цікавиться його минулим і сьогоденням, завітати до Томашпільської селищної бібліотеки, де Вас завжди привітно зустрінуть  і нададуть  необхідну інформацію.  

10:19 18.02.2016

Не гасне в серці біль Афганістану

Не гасне в серці біль Афганістану

У цей день 15 лютого 27 років тому полегшено зітхнули в тисячах українських родин, від відчуття гіркої втрати боляче занили серця батьків і матерів, дружин і дітей, які вже ніколи не дочекаються своїх синів, коханих з далекої чужої війни. Афганістан… . Це слово на цілих 10 літ стало символом мужності й героїзму, жертовності подвигу простого солдата, воїна, захисника і страшним вісником смерті й каліцтва молодого цвіту країни, що його керівництво держави послало в чужу країну в ім’я своїх імперських амбіцій. З того вікопомного 15 лютого 1989 року минуло вже 27 літ. Вони залишили на скронях, обличчях, постатях тоді молодих, сповнених сил воїнів свій незгладимий слід. Та не здатні роки стерти з пам’яті імена бойових побратимів, загасити в серцях вогонь любові до рідної землі, до свого народу і країни, за яку нині в кривавій боротьбі зі східним агресором воюють молоді, як і вони колись, українські воїни. Щоб згадати минуле, зустрітися з юністю, щороку до райцентру 15 лютого з’їжджаються воїни-афганці та воїни, що брали участь у локальних війнах на території інших держав. Не став винятком і цьогорічний лютий. А днина видалася напрочуд сонячною, весняною. І хоч серця учасників урочистої ходи до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам сповнювалися почуттям хвилювання, хоч горло стискалося від глибоких переживань, поклавши квіти до підніжжя пам’ятника, кожен з вдячністю згадував тих, хто поліг на чужій землі, і тих, хто, пройшовши пекло Афганістану, знайшов вічний спокій у рідному краї.  Почуття  вдячності переповнює серця і за тих воїнів-афганців, хто сьогодні виховує своїм прикладом у молодого покоління любов до рідного краю, хто своїм трудом, мирним і ратним, примножує славу і добробут країни. На зборах, що відбулися в будинку дитячої творчості, урочисто вшанували воїнів-афганців та воїнів, що брали участь у локальних війнах на території інших держав. Привітав цих воїнів- томашпільчан і селищний голова Томашполя Валерій Немировський та від імені громади селища подякував їм за значний вклад у розбудову вільної, незалежної України, за  величезну роботу у справі виховання молодого покоління і вручив  кожному з них грошову винагороду в сумі 250 гривень. А потім вихованці БДТ порадували учасників зібрання, керівників району, сільських і селищних голів, представників громадськості селища чудовим концертом.

12:01 16.02.2016

День святого Валентина

День святого Валентина

  Чудова весняна днина серед зими  стала минулої п’ятниці гарною нагородою як учасникам, так і вболівальникам і просто глядачам, що взяли участь у конкурсі «Коханням дорожить умійте» напередодні дня святого Валентина, який організувала Томашпільська селищна рада за підтримки районного будинку культури.   …  Давненько зал  РБК не переживав такого шквалу емоцій, як під час цього шоу-конкурсу. Бо підтримати конкурсантів – свої молоді пари, що виявили бажання взяти участь у веселих змаганнях, прийшли працівники районного медичного центру первинної медико-санітарної допомоги на чолі з активним за своєю життєвою позицією керівником Світланою Семенюк, вихователі ДНЗ «Сонечко» і їхній не менш активна у громадських справах завідувач Олена Годна, працівники будинку дитячої творчості із директором Мирославою Олійник.   І ось ведучі Інна Шклярук та Олександр Васильківський запрошують на сцену учасників конкурсу: Вікторію і Святослава Чабанів, які представляли колектив РМЦ ПМСД,  «добровольців» Василину й Анатолія Кравчуків, яких по «старій пам’яті» (бо Василина вже не працює в цьому закладі) підтримували працівники БДТ, Інну та Володимира Кулішів – представників ДНЗ «Сонечко».   Знайомство з парами конкурсантів розпочалося з їхньої розповіді про першу зустріч і перше побачення. Кожна пара розповідала про це по-своєму. Запам’яталися глядачам лірична розповідь та зворушливий романтичний вальс  Вікторії та  Святослава, віршована сповідь про незабутню зустріч Василини й Анатолія. А Інна й Володимир розіграли цілий міні-спектакль, де були і швидкий потяг, і юна, але така недосяжна  красуня-провідниця, що все-таки помітила той перший неповторний погляд юнака на пероні….    Далі конкурсанти виконували різні завдання: поєднували в пари закоханих, відомих усьому світові  своєю любов’ю,  брали участь в ораторському конкурсі, демонстрували свої театральні та інтелектуальні здібності.    Комічні сценки веселили публіку, приносили задоволення і самим учасникам. У конкурсі ораторів та «Пантоміма»  розкрив свої таланти Володя, в інтелектуальному – Вікторія, у конкурсі «Валентин і Валентина» відзначилася пара Василина й Анатолій. Із зав’язаними очима намалювали молоді чоловіки «незвичайної» краси букети для коханих, а ті подарували їм «валентинки» зі своїми цілунками.   Протягом усього шоу напружено працювало журі, у складі якого були селищний голова Валерій Немировський (голова журі),  члени виконкому Оксана Кобзар та Олександр Немировський, депутат  Віктор Тименюк і касир-рахівник  селищної ради Світлана Дєдова. Підраховував виставлені бали депутат селищної ради Михайло Людва.   У перервах між конкурсами радували глядачів бальними танцями юні танцюристи Марічка Олійник і Назар Андрущенко, співали для всіх Олег Куліковський, Марина Мартинюк, Олександр Васильківський. Гарячих оплесків не шкодували для них та учасників конкурсів глядачі та вболівальники.     Врешті настала мить підбиття підсумків.   Голова журі нагородив дипломами переможців у різних номінаціях: «Міс Ніжність»  - Вікторію Чабан, «Міс Романтичність» - Інну Куліш, «Містер Мужність»- Святослава Чабана, «Містер Кмітливість» - Володимира Куліша. Головний титул «Валентин і Валентина» дістався парі Василині та Анатолію Кравчукам. Їм же було вручено і сертифікат на романтичну вечерю в кафе «Зустріч» від селищного голови Томашполя. Усі  пари отримали цінні подарунки як  від організатора конкурсу –  селищної ради, так і від своїх колективів. До нагородження долучилася і Оксана Кобзар, яка кожній парі та ведучим вручила солодкі подарунки.   Про те, як у нас з’явилося свято закоханих, про історію життя святого Валентина, про народження першої «валентинки», значення поцілунку в житті кожної людини, про курйозні випадки, пов’язані саме з поцілунками, протягом вечора розповідали ведучі. Тож свято видалося не лише веселим, емоційним, але й пізнавальним. 

15:58 15.02.2016

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь