Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Добровільне об'єднання територіальних громад

18 березня 2016 року відбулась 5 сесія селищної ради 7 скликання на якому депутати ініціювали добровільне  об’єднання  територіальних  громад (скачати рішення),  а саме:

 • Томашпільської селищної ради
 • Комаргородської сільської ради  
 • Липівської сільської ради
 • Нетребівської сільської ради 
 • Яланецької сільської ради
 • Гнатківської сільської ради
 • Раківської сільської ради
 • Вилянської сільської ради
 • Стінянської сільської ради
 • Антонівської сільської ради
 • Пилипи-Борівської сільської ради
 • Рожнятівської сільської ради
 • Пеньківської сільської ради
 • Великорусавської сільської ради
 • Олександрівської сільської ради
 • Горишківської сільської ради
 • Жолоб`янської сільської ради
  в Томашпільську територіальну громаду з центром у селищі Томашпіль.

Фото без опису

Томашпільським селищним головою видано розпорядження за №26 від 18.03.2016 року «Про  вивчення пропозицій  щодо ініціювання  добровільного об’єднання  територіальних  громад та її громадське обговорення».  

Фото без опису

Тож протягом 30 днів в Томашполі проходитиме обговорення.
Відтак з урахуванням вищевикладеного пропонуємо звертатись з письмовими пропозиціями щодо підтримування або заперечення такого обєднання, викладеними у формі звернень, шляхом їх надсилання на поштову адресу Томашпільської селищної ради: 24200, Вінницька область, смт Томашпіль, площа Тараса Шевченка 1, або на адресу електронної пошти: [email protected]
За додатковою інформацією просимо Вас звертатись за телефоном: 2-25-63.

Фото без опису

Томашпільська територіальна громада

Склад - 24 населених пункта (16 сільських та 1 селищна рада)

Населення - 22,5 тис. чол.

Площа - 61,6 тис. га

 

Відстань до населених пунктів

Фото без опису

Фото без опису

 

18 березня 2016 року головою селищної ради видано розпорядження № 26 «Про вивчення пропозицій щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та їх громадського обговорення». Дане розпорядження оприлюднено в районній газеті.
13 квітня 2016 року в залі Томашпільського районного будинку культури зібралися більше 200 громадян селища, керівники, представники трудових колективів  райцентру на громадські слухання з приводу пропозиції депутатів селищної ради щодо добровільного об`єднання. На слухання було запрошено як делегації сіл та сільських голів, яким пропонується об`єднатись, а також запрошено всіх інших очільників громад району. З метою надати кваліфіковане роз’яснення Закону України « Про добровільне об’єднання територіальних громад» та практичних порад з його втілення в життя селищний голова Томашполя запросив директора Регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад «Громади Вінниччини» Андрія Кавунця. 
Майже дві години тривала зустріч зі спеціалістом, під час якої А.Кавунець інформував присутніх про особливості децентралізації згідно з Законом України, про його плюси і мінуси, про практичні кроки для  реального втілення Закону в життя. Він дав чіткі й конкретні роз’яснення по кожному розділу, рекомендував, що слід зробити, якщо громада вирішить об’єднуватися. В учасників слухання було чимало запитань до А.Кавунця, які стосувалися бюджетної сфери, виборів старост, земельних відносин, пільг тощо у новостворених громадах. На них він дав зрозумілі роз’яснення. 
Після завершення слухань їх учасники мали можливість узяти участь в опитуванні, заповнивши лист-опитування записом «підтримую» чи «не підтримую». Подібний лист-опитування заповнюють у ці дні й селищні депутати та їх виборці – жителі селища Томашпіль.

Фото без опису

Фото без опису

За підсумками громадського обговорення підготовлено звіт.

Фото без опису

5 травня 2016 року відбулась 6 сесія селищної ради 7 скликання на якому депутати прийняли рішення "Про надання згоди на добровільне об’єднання  територіальних  громад та  делегування  представників  до спільної робочої групи".

Фото без опису

Фото без опису

Селищним головою від 10 травня 2016 року надіслано листи до суміжних громад для їх розгляду. Протягом одного місяця в територіальних громадах проводитимуться громадські обговорення за підсумками яких депутати прийматимуть рішення про надання чи ненадання згоди на добровільне об`єднання.

Фото без опису

 

За підсумками громадських обговорень згоду на об`єднання надали Горишківська, Нетребівська та Раківська сільські ради. Решта громад відмовились. Пилипи-Борівська сільська рада надала згоду на об`єднання, але згідно статті 4 ЗУ "Про добровільне об`єднання громад"  - "територія об’єднаної територіальної громади має бути нерозривною, межі об’єднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися", так як ні Антонівська, ні Вилянська громади не дали згоду на об`єднання, Пилипи-Борівська громада не є суміжною.

Фото без опису

 

18 липня 2016 року Томашпільським селищним головою видано розпорядження №69 "Про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад", яким створено робочу групу та затверджено Положення про спільну робочу групу.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

20 липня в приміщенні Томашпільської селищної ради пройшло засідання спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об`єднання територіальних громад.

У рамках зустрічі учасники активно обговорювали питання послідовності дій у справі об’єднання територіальних громад, проведення цієї процедури на території району, а також висловлювали свої побажання після об’єднання.

В ході засідання напрацьовано проект рішення «Про добровільне об`єднання територіальних громад», План спільних організаційних заходів та Перспективні завдання розвитку Томашпільської об`єднаної територіальної громади. Далі селищним та сільськими головами будуть видані розпорядження щодо громадського обговорення даних документів у Томашполі, Горишківці, Нетребівці, Ракові.

З проектом рішення можете ознайомитись в розділі "Проекти рішень"

21 липня Томашпільським селищним головою видано розпорядження №72 "Про проведення громадського обговорення проектів рішень добровільного об’єднання територіальних громад".

Після громадського обговорення документів у Томашполі, Горишківці, Нетребівці, Ракові відповідними радами було схвалено проекти рішень та відправлено для надання висновків обласною державною адміністрацією.

8 вересня на своїх сесіях були прийняті рішення про добровільне об`єднання громад і направлено подання на облдержадміністрацію для прийняття рішення про звернення до ЦВК про призначення перших виборів.

Фото без опису

18 грудня 2016 року пройшли перші вибори Томашпільського селищного голови та 26 депутатів об`єднаної територіальної громади.

Позитивно оцінили роботу ОТГ сусідні сільські ради такі як Антонівська, Жолоб`янська, Кислицька, Паланська, Пилипи-Борівська, Рожнятівська, Яланецька, які також вирішили приєднатись до нас. За підсумками додаткових виборів 30 червня 2019 року від даних сільських рад обрано ще 11 депутатів і вже з 1 січня 2020 року ми будемо мати один спільний бюджет.

Також нещодавно (30 серпня 2019 року) рішення на приєднання прийняла щей Вилянська сільська рада.

Фото без опису

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь