Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Шановні мешканці Томашпільської територіальної громади!

Доводимо до вашого відома, що при КУ "Центр надання соціальних послуг" Томашпільської селищної ради функціонує Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі зі створеними двома кризовими кімнатами.    

ЗВЕРНУВШИСЬ, ВИ ЗМОЖЕТЕ БЕЗКОШТОВНО ОТРИМАТИ:
  🗸 безпечне тимчасове місце перебування;
 🗸  психологічну допомогу;
 🗸  правову консультацію;
 🗸  соціальний супровід.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!!!
Домашнє насильство - це протиправні дії, яким немає виправдання та про які неможна мовчати!

НЕ МОВЧІТЬ!!! ОТРИМАЙТЕ ДОПОМОГУ!       
Телефонуйте 098-9502129 або звертайтесь за адресою: смт Томашпіль, пл.Тараса Шевченка,4 КУ" Центр надання соціальних послуг" Томашпільської селищної ради.

Також щоб отримати допомогу та захист:

▶ Повідомте в поліцію про факт насильства за номером 102. Співробітники поліції повинні виїхати на виклик та зафіксувати факт домашнього насильства. Також можете написати заяву у відділенні поліції чи надіслати письмову заяву поштою.

▶ Зателефонувати на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0 800 500 335 (дзвінки безкоштовні) або на 116 123 тут нададуть психологічну допомогу та порадять, що робити далі.

▶ Зверніться за єдиним номером системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні). Тут ви зможете отримати правову консультацію та дізнатися, як отримати безоплатну правову допомогу.

▶Якщо насильство вчиняється щодо дітей або вони є свідками, звертайтеся з письмовою заявою до служби у справах дітей. Також дитина може сама зателефонувати на Національну дитячу гарячу лінію 0 800 500 225 (дзвінки безкоштовні) або на 116 111 тут нададуть психологічну допомогу та порадять, що робити далі.

Актуальну інформацію щодопротидії домашньому та гендерно зумовленому насильству ви можете знайти у публікаціях нижче:

інформаційні памʼятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі

Національною соціальною сервісною службою України  розроблено інформаційні памʼятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі:

10:27 23.01.2024

Скажи "НІ!" домашньому насильству

Домашнє насильство - це діяння (дії або бездіяльність) фізичного ,,сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. (Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VIII).

08:51 07.12.2023

Міфи про домашнє насильство

 Домашнє насильство існує лише у «неблагополучних сім’ях;  Чоловіки, які агресивно виявляють ревнощі щодо своїх жінок (обмежують свободу, коло спілкування, встановлюють суворі правила в сім’ї), таким чином демонструють свою любов до них;  У шлюбі не буває сексуального насильства;  Жінка сама провокує насильство;  Треба почекати, і все зміниться – буде добре, як колись;  Дітям потрібен батько, навіть якщо він агресивний. «Залишаюся лише заради дітей.

08:44 05.12.2023

16 днів проти насильства

ЗАПОБІГТИ І ЗУПИНИТИ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО Що таке домашнє насильство?  Побої, стусани, штовхання, щипання, кусання  Перешкоджання вільному пересуванню  Погрози, переслідування, залякування  Постійна критика, приниження, словесні образи  Контроль за тим, що робиш, з ким бачишся, куди ходиш  Примушення до небажаних статевих стосунків  Пошкодження твого майна  Позбавлення житла  Позбавлення коштів чи документів або можливості користуватися ними  Обмеження контактів з близькими та друзями  Інше

09:43 01.12.2023

Україні стартувала інформаційна кампанія "Річ у тім"

Їхні голоси часом не чутно. Їх заглушають стіни панельних будинків, шум телевізора, сусідський паркан. Десятки тисяч людей в Україні стикаються із домашнім насильством щороку, а під час вимушеного передування вдома через пандемію #COVID19 їх стало значно більше. Річ у тім, що ми маємо їх почути.  Вчора, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства стосовно жінок, розпочалась всесвітня акція “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства”, а в Україні стартувала інформаційна кампанія "Річ у тім".  У проєкті «Річ у тім» взяли участь 16 відомих особистостей. Їх знає вся країна. Серед них — актори, ведучі, музиканти, вчені, спортсмени. Вони озвучили 16 історій, що позичені зі справжніх поліцейських протоколів. В фокусі кожної з них — річ, що стала знаряддям насильства або асоціюється з ним, адже насильство буває фізичним, психологічним, економічним, сексуальним…  За голосами знаменитостей проступають голоси жертв. В них — відвертість, страждання, біль. Річ у тім, що про домашнє насильство треба говорити вголос. Не терпіть насильство — звертайтеся по допомогу. Читайте та дивіться реальні історії тут: https://richutim2021.rozirvykolo.org/ #річутім Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine Міністерство внутрішніх справ

11:46 10.11.2023

Всеукраїнська акція «16 днів проти ґендерного насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти ґендерного насильства». Насильство проти жінок або гендерно зумовлене насильство – це будь-який акт насильства за ознакою статі, що завдає або може завдати фізичної, сексуальної чи психологічної шкоди або страждання жінкам, включаючи погрози здійснення таких актів, примус чи свавільне обмеження свободи, незалежно від того, відбувається це в суспільному чи особистому житті. У 1999 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

11:40 10.11.2023

Брифінг «Зупинимо насильство разом!»

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина чинить насильство над іншою. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче. І коли насильство чиниться поруч із нами, чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому, щорічно, в Україні проходить акціія «16 днів проти насильства».

11:27 10.11.2023

На базі Рожнятівської  та Пилипи Борівської шкіл проведено групові заходи на тему «Що таке торгівля людьми»

Відповідно до плану заходів стосовно проведення інформаційних компаній щодо обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми, на території Томашпільської територіальної громади завідувачем відділення соціальних служб КУ «Центру надання соціальних послуг» Мирославою Хохловою та фахівцем із соціальної роботи Тетяною Мельник  спільно із інспектором  ЮПСП Тульчинського райвідділу поліції ГУ НП у Вінницькій області  капітаном поліції  Іваном Малим на базі Рожнятівської  та Пилипи Борівської шкіл проведено групові заходи на тему «Що таке торгівля людьми».

11:13 10.11.2023

Томашпільська територіальна громада долучилася до акції «Walk  for Fredom» («Хода за свободу»)

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики як національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми з нагоди відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми  16 жовтня 2021 року  Томашпільська територіальна громада долучилася до акції «Walk  for Fredom» («Хода за свободу»).  Акція спрямована на підвищення рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про небезпеку, яку вона становить, а також про те, як можна себе захистити. Акція проходить кожного року в 50 країнах світу. В ході акції було проведено  мовчазну мирну  ходу, яка покликана привернути увагу громадськості до актуальності проблеми торгівлі людьми. Учасники вишикувались та пройшлися  колоною  площею селища, тримаючи в руках брендовані чорні парасолі, плакати. З метою обізнаності населення були роздані листівки на відповідну тему,  протягом дня на офіційній сторінці громади транслюватимуться соціальні відеоролики та світлини.

11:06 10.11.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь