Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Новини Томашпільської селищної ради

Дата: від до Скинути

На сесії вирішувалися важливі для селища питання

На сесії вирішувалися важливі для селища питання

У п’ятницю, 18 березня, відбулася 5 позачергова сесія  селищної ради 7 скликання, у якій взяли участь 14 депутатів із 22-ох. До речі, депутатський склад селищної ради нині вже у повному складі, оскільки 6 березня 2016 р. на повторних виборах у окрузі №11 (вул.. Молодіжна) депутатом обрано Ларису Володимирівну Юзвак. Перед  початком сесії з обранням її привітав селищний голова Валерій Немировський та вручив Ларисі Володимирівні депутатське посвідчення.  На розгляд 5 сесії виносилося 24 питання, шляхом голосування як невідкладні додали ще 2 . Таким чином порядок денний було сформовано. Серед важливих питань, які розглянули депутати, - клопотання Томашпільського ККП про прийняття на баланс селищної ради парку культури та відпочинку, який  вкрай необхідно капітально реконструювати, надання дозволу на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт вулиць Миколи Леонтовича та Робітничої, за наполяганням депутата С.Г.Явтуховської додали ще й вул.. Садову (26 питання п/д), затвердження порядку проведення громадських обговорень та ініційовано добровільне об’єднання територіальних громад. Більшість питань стосувалися затвердження технічної документації із землеустрою , 2 – надання дозволу на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі. Рішення прийнято і щодо внесення змін до персонального складу виконкому селищної ради. Оскільки Юзвак Л.В. обрано депутатом селищної ради, її виведено зі складу виконкому, а натомість введено С.І. Горупашенка. Прийнято рішення й з інших питань порядку денного.                         

08:18 22.03.2016

У комунальників у неділю свято 

У комунальників у неділю свято 

У неділю – День працівника житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. Його відзначатимуть люди, які щодня піклуються про комфортні умови проживання у нашому селищі, забезпечують  нам затишок, добрий настрій, дають  воду, тепло у домівки.  Традиційно з нагоди професійного свята привітав томашпільських комунальників селищний голова Валерій Немировський, а також керівник комунального господарства Анатолій Лозінський. Як годиться, напередодні свята підбито й певні підсумки роботи комунального підприємства, що надає послуги населенню з вивезення твердих побутових відходів, водопостачання, ремонту одягу, взуття, годинників. Силами працівників КП в селищі проводився ямковий ремонт вулиць та їх грейдерування, підсипано жерствою, відсівом аварійні ділянки селищних доріг, постійно прибирається територія ринкової площі, утримуються в належному стані тротуари й сміттєзвалище. Надаються й ритуальні послуги. Підприємством укладено 725 угод (25 вулиць)  та угоди з 14 –ма організаціями, 33-ма приватними підприємцями (магазини) на збирання сміття. У 2015 р вивезено 3616 м3 ТПВ, а також згідно з угодами у 106 дворів постачається вода.  Свою вдячність трудівникам комунальної сфери за сумлінну працю  селищний голова  підтвердив грамотами,  подяками та грошовими винагородами.  Так за сумлінне і  добросовісне виконання трудових обов'язків, відповідальне ставлення до роботи Грамотами нагороджено начальника Томашпільського комунального підприємства Лозінського А. В., начальника  комбінату комунальних підприємств Гаджука  А. О., головного бухгалтера КП Денегу В. І., бухгалтера КП Колесник Н. Б.  Грошові винагороди він вручив також економісту КП Шпикуляк О. В., контролер-касиру  Одайнику О.І., водіям Грамі М.В., Немировському В. М., Щербатому В.М., робітникам Ліпінському В.Й.,   Ромашевській О.О.,  Катрук С. А.,  Романцю О.,  Богачук О. А.,  Шкляруку О.А., Бабію І. І., Шпикуляку О. О., Щербатій Н.В., Барчишену М. П., Юркову А.Г., Немировському В. М., Ніколайчуку А. Ю.,Побережцю О.В., Яковлевій В. А.,  Козаку М. І., Панчаку А. О. Попереду в комунальників звичайні будні, сповнені турботи про наш комфорт і затишок. Тож хай міцне здоров’я, задоволення від роботи будуть гарними супутниками їм у житті.

09:39 21.03.2016

Пам'ять про подвиг заради життя – навічно у наших серцях

Пам'ять про подвиг заради життя – навічно у наших серцях

І знову над нашим подільським краєм весна розпрямила свої блакитні крила. Весна, що несе оновлення, здійснення мрій і надій. А ще 72 роки тому така ж весна прийшла на нашу землю – весна визволення від нацистських загарбників. Традиційно 16 березня  в районному центрі відбувається мітинг-реквієм, присвячений пам’ятній даті – визволенню району від нацизму. Тож і цьогоріч  цей березневий день не став винятком: діти, внуки і правнуки вшанували світлу пам'ять тих, хто звільняв села району від фашизму, тих, хто поклав свої голови за нинішнє право жити на рідній землі. Урочистою колоною, в якій і керівники району, і Томашпільський селищний голова Валерій Немировський, і представники трудових колективів, підприємств та організацій, і просто жителі, пройшли вони до Меморіалу Слави в центрі Томашполя . Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять загиблих у роки другої світової війни, воїнів, померлих від ран, ветеранів, що повернулися з фронтів та відійшли за небокрай у вічність уже у мирний час, воїнів, що нині, захищаючи Вітчизну на сході , поклали свої голови на полі битви за Україну. Під звуки хвилюючої музики люди несуть до Меморіалу Слави вінки, лягають до підніжжя пам’ятника та на могили померлих від ран воїнів-визволителів Томашполя живі квіти – червоні гвоздики, що нагадують нині живущим про подвиг в ім’я майбутнього, в ім’я щасливого життя прийдешніх поколінь.

08:32 17.03.2016

Ще не перевелися варвари в Томашполі

Ще не перевелися варвари в Томашполі

Телефонний дзвінок, який вранці 9 березня пролунав у селищній раді, змусив здригнутися від болю: схвильований жіночий голос вразив звісткою про те, що біля старої школи на громадських клумбах вздовж тротуару чиясь ненаситна рука повикопувала тюльпани. І дійсно, на клумбах у різних місцях, а то й підряд видніються сліди злочину – порожні ямки замість рослинок, а там, де не вдалося зловмиснику викопати повністю, рослинки валяються поруч, зів’ялі, понівечені, нещасні,  ніби питаються: «За що нас убито?  Чому б цьому нелюду не милуватися красою живою? Навіщо  знищив на цвіту те, чим людські очі втішалися б роками? »  Та видно, не всім томашпільчанам хочеться бачити своє селище красивим, чистим і затишним. Бо як тоді пояснити закидані недопалками, паперовими стаканчиками, порожніми целофановими пакетами місця біля банкоматів, на зупинках, вздовж тротуарів. Наче отруйні гриби, з-під торішнього листя виглядають у найлюдніших місцях банки від напоїв та пляшки різного калібру. І скільки б не замітали жіночки – працівники комунгоспу  центральну площу, щодня тут насмічено то лузгою від соняшникового насіння, то іншим непотребом ( а поруч  достатньо урн, простягни лиш руку!). Не інакше, як дикунством, можна назвати й «річки-патьоки» у провулочку , що веде з центральної площі до ДНЗ «Сонечко».  Особливо  після вихідних та дискотеки там гидко ступити дорослому, не те, що дитині. І знову ж таки – за 100 м є зручна, комфортна громадська вбиральня для вас, люди!  Фактів такого дикунства у нашому « на Європу націленому» товаристві можна навести безліч. Та хочеться вірити, що врешті-решт у людей заговорить совість, а якщо її у декого нема, то будемо застосовувати закон: адміністративні покарання (штрафи) або й  кримінальну відповідальність (за крадіжки). …  А понівечені тюльпани вже ніколи не даруватимуть людям своєї чарівної весняної краси, як і сотні троянд, які були висаджені вздовж центральної вулиці і які  ночами викопували в минулих роках «цінувальники»  краси та, злорадно посміхаючись, ховали по-злодійськи за власними парканами.  

10:28 10.03.2016

Змінено нумерацію будинків та споруд перейменованих вулиць, провулків.

Змінено нумерацію будинків та споруд перейменованих вулиць, провулків.

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні за заборону пропаганди їхньої символіки», рішення 3 сесії селищної ради 7 скликання від 28.01.2016 року «Про перейменування вулиць, провулків та площ розташованих на території Томашпільської селищної ради» змінено порядкову нумерацію громадських будівель та споруд, підприємств, установ та організацій, житлових будинків вулиць, провулків та площ селища з даним рішенням можна ознайомитисьв приміщенні селищної ради, на інформаційному стенді селищної бібліотеки та на сайті в розділі "ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ" за посиланням "РІШЕННЯ".

08:25 10.03.2016

Геній…  Кобзар… Пророк…

Геній…  Кобзар… Пророк…

У ці березневі дні Україна і весь світ відзначають 202 –у річницю з дня народження генія українського народу, видатного поета, художника, громадського діяча, основоположника нової української літератури Тараса Григоровича Шевченка. Урочисті заходи з цієї нагоди проходять як у  великих містах і в маленьких селах України, так  і за рубежем.  У  Томашполі першими поздоровити Поета з днем народження до пам’ятника Тарасу Григоровичу, що височить на площі, яка віднедавна носить його ім’я, прийшли вихованці ДНЗ «Сонечко» разом зі своєю вихователькою Наталею Черих та завідувачем дошкільним закладом Оленою Годною. Малята поклали  на холодний постамент ніжні тюльпани й підсніжники, згадали вірші Шевченка, які вивчали на заняттях. Згодом  група школярів Томашпільської школи-гімназії теж прийшла з квітами до Шевченка, аби  у цей святий для України день вшанувати пам'ять великого Кобзаря. У другій половині дня, 9 березня, жителі селища, представники підприємств, організацій, установ теж прийшли до пам’ятника великому синові українського народу, щоб віддати данину пам’яті людині,  яка  стала символом України,  її боротьби за волю і незалежність.  Серед пошановувачів Шевченка - і селищний голова Томашполя Валерій Немировський, працівники селищної ради, вихователі ДНЗ «Сонечко». Звучить над  містечком  мелодія пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» -  пісні на слова Т.Г. Шевченка, що стала неофіційним гімном України, інші пісні на слова поета. Лягають до підніжжя пам’ятника вінки і живі квіти від вдячних нащадків. 

16:13 09.03.2016

Вшанували  жінок - ветеранів праці

Вшанували  жінок - ветеранів праці

У переддень першого весняного свята 8 Березня  до жінок-ветеранів праці, що багато років свого життя віддали служінню громаді, працюючи в різний час у місцевій селищній раді, завітали гості,  аби поздоровити трудівниць із Міжнародним жіночим днем та вручити їм подарунки від селищного голови Валерія Немировського та колективу селищної  ради. Зі сльозами на очах дякували селищному голові за добрі й щирі слова вітання, за увагу і пам'ять  найповажніша віком Ніна Матвіївна Боярська, колишні голова селищної ради Тетяна Федорівна Продан, секретар селищної ради Тетяна Павлівна Бабіна, а також Ганна Василівна Григорєва, Катерина Іванівна Оржехівська,   Таміла Павлівна Павлишена, Валентина Іванівна Татаркіна, Марія Іванівна Чопик, Галина Василівна Шкурак, які хоч і перебувають на заслуженому відпочинку, та із задоволенням згадують роки роботи в селищній раді і приємно вражені увагою до них у цей передсвятковий день.    

10:14 09.03.2016

Жінці пісню величну співаємо...

Жінці пісню величну співаємо...

Міжнародний жіночий день…   Свято 8 Березня….  Саме цього дня вітаємо бабусь, матусь, подруг, коханих, колежанок – усіх жінок, яких любимо, шануємо і поважаємо і яким бажаємо зробити приємне – зі святом весни, любові і краси.   Вітаємо вдома і на роботі. Своїми коренями це свято сягає у далекі часи, відображає  боротьбу жінок за право брати участь у житті суспільства нарівні з чоловіками. У різні часи – і під час Французької революції у 18 ст., і в 1857 році в Нью-Йорку в Америці, і в 1910 році в Копенгагені жінки виступали з протестами проти нижчої в порівнянні з чоловіками заробітної плати, за поліпшення умов праці, за скорочення робочого дня – тобто за свої політичні, економічні та соціальні права. Тож свято, яке ми відзначаємо щороку як Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир, існує давно. Та й у нашій країні протягом віків шанували  жінку - матір, пов’язуючи її з весною, воскресінням природи і життя. Напередодні 8 Березня зібралося жіноцтво Томашпільщини в районному будинку культури на святкування Міжнародного жіночого дня. Вітали їх голова райдержадміністрації та голова районної ради і з нагоди свята  кращим із кращих представниць прекрасної половини людства вручили Грамоти і Подяки та грошову винагороду. Серед нагороджених є і наші томашпільчанки – Любов Бендовська, Людмила Мєдвєдєва, Тетяна Ніколайчук – багатодітні матері, Світлана Бондар і Марія Кошаринська – матері, що виховали синів-героїв, які захищали Україну на Донеччині та Луганщині у зоні АТО, Оксана Спринчак – дружина воїна-атовця. Кожній із них вручено квіти, а учасники художньої самодіяльності дарували присутнім у залі свої таланти. Так, хлоп’ята-малята з дитячого садочка «Сонечко» як справжні джентльмени віршами дякували матусям за любов і ласку, обіцяли вирости справжніми чоловіками і стати їм надійною опорою  в житті. Дівчатка –танцівниці ансамблю «Шарм» районного будинку дитячої творчості нагадали матусям і всім жінкам – учасницям урочистих зборів ті ритми, під які вони танцювали в роки своєї юності. Кожен номер художньої самодіяльності був наповнений любов’ю, щирістю і теплом, адже адресувався найдорожчим людям – матерям, жінкам, берегиням роду людського.   

08:47 09.03.2016

 Нова громадська організація створена

 Нова громадська організація створена

Установча конференція жінок району, ініційована Томашпільською районною жіночою радою, що створена у червні 2013-го року (голова – Людмила Поперечна), відбулася у вівторок, 1 березня. На неї запрошувалися жінки-активістки з населених пунктів району та райцентру. У конференції взяли участь Валентина Кичак, голова обласної спілки жінок України, Лариса Нароган, заступник голови районної ради, Світлана Семенюк, головний лікар РМЦ ПМСД – члени президії районної жіночої ради – всього майже 60 осіб. Голова районної жіночої ради Людмила Поперечна ознайомила присутніх зі Статутом спілки як громадської організації, завданнями, які стоять перед жіноцтвом району в нинішніх непростих умовах життя. Про необхідність перереєстрації громадських організацій жінок, про завдання обласної спілки інформувала її голова В.П. Кичак.  Лариса Нароган та Світлана Семенюк закликали жінок активніше проявляти себе у громадському житті. Для учасниць конференції невеличкий концерт підготували жіночий народний вокальний ансамбль «Матіола» (худ. Керівник В. Медвецька) та вихованці  Томашпільського дитячого садочка «Сонечко», які подарували жінкам щирі віршовані присвяти й запальний таночок. Відтепер у Томашполі відповідно до Закону України діятиме нова громадська організація –  районна Спілка жінок України.  

08:43 09.03.2016

Томашпіль спортивний

Томашпіль спортивний

Протягом минулого тижня Томашпіль став «олімпійською» столицею цілого регіону: у спортивному залі районної дитячо-юнацької спортивної школи відбувалися численні змагання з різних видів спорту. А вершиною стали турнір з футзалу серед юнаків  у двох вікових групах 2003 – 2004 та 2005 – 2006 років, на який прибули команди зі Львова, Кіровограда, Мог – Подільського, Шаргорода, Ямполя і дві команди з Томашполя та гандбольний турнір вищої ліги України центральної зони серед чоловічих команд, в якому  взяли участь команди Тернопільського національного фінансово-економічного університету, «Енергетик» з м. Нетішин Хмельницької області та наш  томашпільський клуб «Олімпік», створений при селищній раді . Урочисте відкриття гандбольного турніру відбулося в суботу, 27 лютого. У ньому взяли участь селищний голова Томашполя Валерій Немировський, начальник відділу фізичної культури і спорту райдержадміністрації Григорій Слободян, головний делегат змагань з гандболу  Михайло Поляков (м. Херсон). Звертаючись до учасників змагань, селищний голова В.Ф. Немировський зауважив: - Приємно бачити на нашій томашпільській землі посланців спорту з різних районів і навіть областей нашої України. Приємно, що молоде покоління прагне до здорового способу життя, культивує заняття спортом, що гартують і душу, і тіло хлопчаків і юнаків – майбутніх захисників Батьківщини. Ми раді таким гостям нашого подільського краю і бажаємо всім    спортивної удачі, успіхів і перемог, а головне, здоров’я і бути гордістю своїх батьків, тренерів  і України. Щиро прозвучали й слова вітання від головного делегата гандбольних змагань М.А. Полякова, з якими він звернувся до учасників змагань. Приємно й те, що він відзначив високий рівень підготовки як спортивної бази нашого селища, так і забезпечення проведення турніру (прийом, розміщення, харчування спортсменів тощо). Своє вітання – коротку концертну програму – підготували і показали учасникам змагань і гуртківці районного будинку дитячої творчості. Під запальні мелодії 80-их років у стилі диско танцювали молодша група, а під народні мелодії – середня група танцювального ансамблю «Шарм», яким керує Мирослава Олійник, вона ж і була ведучою урочистостей з відкриття змагань. Патріотичні пісні подарував спортсменам демобілізований воїн- атовець Олександр Васильківський. А далі почалися гандбольні баталії, у яких у першій грі зустрілися команди з Нетішина і Томашполя, у другій – «Енергетик» з командою Тернополя і в третій грі – Томашполя й Тернополя. Команди набрали: «Енергетик» - 4 очка, тернополяни – 2 очка і «Олімпік» 0 очок. Це був лише другий тур зональних змагань, попереду ще три. Тож побажаємо нашій гандбольній команді спортивних успіхів і перемог у наступних іграх.

16:13 29.02.2016

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь