Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Правила внутрішнього трудового розпорядку


      ЗАТВЕРДЖЕНО 
Загальними зборами посадових осіб / працівників    

Томашпільської селищної   ради
   29.12.2023 року 
  Протокол №1

ПРАВИЛА 
внутрішнього службового розпорядку

І. Загальні положення
1. Правила визначають загальні положення щодо організації внутрішнього службового розпорядку для працівників виконавчого комітету Томашпільської селищної ради,  режим роботи, умови перебування посадових осіб та службовців  селищної ради  і забезпечення раціонального використання його робочого часу.
2. Службова дисципліна в органі місцевого самоврядування ґрунтується на засадах сумлінного та професійного виконання посадовою особою місцевого самоврядування своїх обов'язків, створення належних умов для ефективної роботи, їх матеріально-технічного забезпечення, заохочення за результатами роботи.
3. Правила внутрішнього службового розпорядку затверджуються загальними зборами трудового колективу Томашпільської селищної ради  за поданням селищного голови  і виборного органу первинної профспілкової організації (за наявності)  на основі  Типових правил внутрішнього службового розпорядку затверджених наказом Національного агенства  України з питань державної служби 03.03.2016 р.  № 50 розроблені згідно з Конституцією України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу  в органах місцевого самоврядування», Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів. 
4. Правила внутрішнього службового розпорядку доводяться до відома всіх посадових осіб місцевого самоврядування/працівників (далі - посадових осіб / працівників) селищної ради під підпис і є обовязковими для виконання сторонами трудових відносин.

ІІ. Загальні правила етичної поведінки 
1. Посадові особи / працівники  повинні дотримуватись вимог етичної поведінки.
2. Посадові особи / працівники  у своїй роботі повинні дотримуватись принципів професійності, принциповості та доброзичливості, дбати про свою професійну честь і гідність.
3. Посадові особи / працівники повинні уникати нецензурної лексики, не допускати підвищеної інтонації під час спілкування. Неприпустимими є прояви зверхності, зневажливого ставлення до колег та громадян.
4. Посадові особи / працівники  під час виконання своїх посадових обов’язків повинні дотримуватися взаємоповаги, ділового стилю спілкування, виявляти принциповість і витримку.

ІІІ. Робочий час і час відпочинку посадової особи місцевого самоврядування
1. Тривалість робочого часу посадової особи /працівника становить 40 годин на тиждень.
2. У виконавчому апараті селищної ради встановлюється п’ятиденний робочий тиждень із тривалістю роботи по днях: понеділок, вівторок, середа, четвер  - по 8 годин 15 хвилин,  п’ятниця - 7 годин (обідня перерва з 12-15 до 13-00); вихідні дні - субота і неділя.
Кінець робочого дня в понеділок, вівторок, середа, четвер – о 17 годині, у пятницю – о 15 годині 45 хвилин.
3. Тривалість перерви для відпочинку і харчування становить 45 хвилин. Перерва не включається в робочий час, і посадова особа / працівник може використовувати її на свій розсуд. На цей час дозволено відлучатися з місця роботи.
4. Напередодні святкових та неробочих днів тривалість робочого дня скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.
Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.
5. Графік режиму роботи  щодо змінності (для окремих працівників) доводиться до працівників не пізніше 7 днів до введення їх в дію. 
6. Облік робочого часу у селищній раді здійснюється у табелі робочого часу (далі - табелі) або за допомогою відповідної електронної програми, що є складовою автоматизованої системи контролю доступу до приміщень адміністративних будівель селищної ради  (далі - система обліку робочого часу).
Для забезпечення контролю своєчасного виходу прибуття на роботу відомості зазначених систем обліку робочого часу подаються відповідальною особою до відділу управління персоналом.
7. Вихід посадової особи /працівника за межі адміністративної будівлі селищної ради у робочий час зі службових питань відбувається з відома його безпосереднього керівника. 
8. Забороняється в робочий час відволікати посадову особу/працівника від його безпосередньої роботи для виконання ним громадських доручень, скликання зборів, засідань та нарад з громадських питань тощо та виконання іншої, не передбаченої посадовими обов’язками, роботи.
9. Не дозволяється проведення у робочий час та після його закінчення святкування посадовими особами/працівниками особистих подій та пам’ятних дат у приміщенні селищної ради та  у приміщеннях територіальної громади.
10. Відсутність посадової особи/працівника на робочому місці більше 3 годин протягом робочого дня без поважної причини є підставою для притягнення посадової особи/працівника до відповідальності, передбаченої Кодексом законів про працю України, Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
11. Робочий час посадової особи / працівника має використовуватись для виконання своїх посадових обов’язків; зобов’язаний працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження селищного голови, додержуватися трудової дисципліни, дбайливо ставитися до майна Томашпільської селищної ради.
 12. За рішенням селищного голови посадова особа/працівник можуть бути відкликані з щорічної або додаткової оплачуваних відпусток відповідно до Кодексу законів про працю України, чинного законодавства.
13. Працівник у разі прибуття з відрядження не більше ніж за 1 годину до закінчення робочого дня (згідно підтверджуючого документа) може  не виходити на роботу.
14. В разі переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працівником завчасно (не пізніше ніж за 5 днів) повідомляється до відділу юридичного та кадрового забезпечення для вчасного звільнення працівника за строковим трудовим договором.   
15. Працівникам селищної ради, які працюють за зовнішнім сумісництвом:
- в разі тимчасової непрацездатності (на протязі 2-ох діб) надати копію листка тимчасової непрацездатності, засвідчений роботодавцем за основним місцем роботи;
- в разі  відрядження лише з основної роботи надати (до початку відрядження) копію наказу (розпорядження), засвідченого належним чином  з  послідуючим оформленням, на час відрядження, щорічної відпустки або відпустки без збереження заробітної плати.            


ІV. Відповідальність за порушення  трудової дисципліни

1.     Порушення трудової дисципліни, у тому числі невиконання  працівником без поважних причин посадових обов'язків, обов’язків, покладених на нього трудовим договором або цими Правилами, прогулу без поважних причин, тягне за собою застосування заходів дисциплінарного чи громадського впливу, а також інших заходів, передбачених чинним законодавством.
Питання щодо притягнення працівників селищної ради та її виконавчого комітету до дисциплінарної відповідальності вирішується головою селищної Ради.
2.    За порушення трудової дисципліни  може бути застосовано тільки один з таких видів стягнення (стаття 147 КЗпП):
-     догана;
-     звільнення з роботи.
Затримка у присвоєнні чергового рангу до одного року може застосовуватися як захід дисциплінарного впливу. Стягнення застосовуються у порядку, передбаченому законодавством.
3.  Дисциплінарне стягнення застосовується головою селищної Ради безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебуванням його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
4. До застосування дисциплінарного стягнення керівництво виконавчого комітету повинно отримати  від порушника трудової дисципліни письмове пояснення.
При обранні виду стягнення голова селищної Ради повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника, у разі проведення службового розслідування – акт відповідної комісії.
5. Розпорядження про накладення дисциплінарного стягнення з обумовленням мотивів його застосування  оголошується працівникові під розписку. Розпорядження, в необхідних випадках, доводиться до відома інших працівників виконавчого комітету.
6.  Дисциплінарне  стягнення  може  бути  оскаржене  працівником  у порядку,  встановленому чинним законодавством України.
7.  Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного  стягнення працівник не буде підданий новому дисциплінарному стягненню, то вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Голова селищної Ради за своєю ініціативою чи за клопотанням трудового колективу може видати розпорядження про зняття стягнення до закінчення одного року за умови, якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник.
Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
8. Не зловживати в робочий час:  
- тривалими приватними розмовами з службових телефонів та  власних мобільних телефонів;
- користуванням інтернетом, що не пов’язано з службовою необхідністю.
Трактується як порушення  трудової дисципліни (відсутність свідомого ставлення до праці, чесного і сумлінного виконання посадових обов’язків).  
 
V. Порядок повідомлення посадовою особою місцевого самоврядування про свою відсутність
1. Посадова особа місцевого самоврядування повідомляє свого безпосереднього керівника про свою відсутність на роботі у письмовій формі, засобами електронного чи телефонного зв’язку або іншим доступним способом.
2. У разі недотримання посадовою особою місцевого самоврядування вимог пункту 1 цього розділу складається акт про відсутність посадової особи місцевого самоврядування на робочому місці.
3. У разі ненадання посадовою особою місцевого самоврядування доказів поважності причини своєї відсутності на роботі він повинен подати письмові пояснення на ім’я селищного голови  щодо причин своєї відсутності.

VІ. Перебування посадової особи місцевого самоврядування на місці роботи  у вихідні, святкові, неробочі дні та після закінчення робочого часу
1. Для виконання невідкладних завдань посадова особа місцевого самоврядування може залучатись до роботи понад установлену тривалість робочого дня за наказом (розпорядженням) селищного голови, про який повідомляється представникам трудового колективу, в тому числі у вихідні, святкові, неробочі дні, а також у нічний час з компенсацією за роботу відповідно до законодавства.
Тривалість роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час для кожного із посадових осіб місцевого самоврядування не повинна перевищувати чотири години протягом двох днів поспіль і 120 годин на рік.
2. Селищний голова за потреби може залучати працівників селищної ради до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.
Чергування посадової особи місцевого самоврядування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіком, який розробляється відділом юридичногота кадрового забезпечення і затверджується селищним головою за погодженням  з представниками трудового колективу.
3. У графіку чергування зазначаються: завдання, яке потребує виконання, відповідальна посадова особа місцевого самоврядування, його посада, місце, дата та строк чергування.
4. У разі залучення до чергування після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні посадової особи місцевого самоврядування, яку не включено до графіка, наступного робочого дня після чергування відповідна інформація подається відділом юридичного та кадрового забезпечення  селищному голові для внесення в установленому порядку відповідних змін до такого графіка.
5. У разі залучення посадової особи місцевого самоврядування до роботи понад установлену тривалість робочого дня у органі місцевого самоврядування запроваджується підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала норми тривалості робочого часу.
За роботу в зазначені дні (час) працівникам надається грошова компенсація у розмірі та порядку, визначених законодавством про працю, або протягом місяця надаються відповідні дні відпочинку за заявами працівників.
6. Забороняється залучати до роботи понад установлену тривалість робочого дня, а також у вихідні, святкові та неробочі дні, у нічний час вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років. Жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років або дитину-інваліда, можуть залучатися до надурочних робіт лише за їхньою згодою. Залучення інвалідів до надурочних робіт можливе лише за їхньою згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям.

VІІ. Порядок доведення до відома посадової особи / працівника нормативно-правових актів,  доручень та розпоряджень зі службових питань
1. Нормативно-правові акти, накази, доручення, розпорядження зі службових питань доводяться до відома посадових осіб / працівників шляхом ознайомлення у паперовій або електронній формі з підтвердженням такого ознайомлення.
Підтвердженням може слугувати підпис посадової особи / працівника  (у тому числі як відповідального виконавця) на документі, у журналі реєстрації документів або відповідний електронний цифровий підпис, який підтверджує ознайомлення з певним службовим документом в електронній формі.
2. Нормативно-правові акти, які підлягають офіційному оприлюдненню, доводяться до відома посадової особи / працівника їх оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, а також шляхом розміщення на офіційному веб-сайті селищної ради.

VІІІ. Дотримання загальних інструкцій з охорони праці та протипожежної безпеки
1. Селищний голова зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, належний стан засобів протипожежної безпеки, санітарії і гігієни праці.
Інструктування з охорони праці та протипожежної безпеки  здійснює особа, на яку селищним головою  покладені відповідні функції.
2. Посадова особа місцевого самоврядування повинна дотримуватись правил техніки безпеки, виробничої санітарії і гігієни праці, протипожежної безпеки.
3. Умови праці на робочому місці, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються посадовою особою / працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.
4. За стан пожежної безпеки та дотримання інструкцій з охорони праці в селищній раді  відповідає селищний голова та відповідальна особа, на яку покладений такий обов’язок згідно посадової інструкції.

ІХ. Порядок прийняття та передачі діловодства (справ) і майна посадовою особою / працівником
1. Посадова особа / працівник зобов’язаний до звільнення з посади чи переведення на іншу посаду передати справи і довірене у зв’язку з виконанням посадових обов’язків майно уповноваженій  селищною радою особі. Уповноважена особа зобов’язана прийняти справи і майно.
2. Факт передачі справ і майна засвідчується актом, який складається у двох примірниках і підписується уповноваженою особою селищної ради, начальником відповідного відділу,  начальником відділу юридичного та кадрового забезпечення селищної ради та посадовою особою / працівником, який звільняється.
Один примірник акта видається посадовій особі / працівнику, який звільняється чи переводиться на іншу посаду, інший примірник долучається до особової справи цієї посадової особи / працівника.

Х. Прикінцеві положення
1. Недотримання вимог правил внутрішнього службового розпорядку є підставою для притягнення посадової особи/працівника  до відповідальності у порядку, передбаченому чинним законодавством.
2. Питання, пов’язані із застосуванням правил внутрішнього службового розпорядку, вирішуються селищним головою, а у випадках, передбачених чинним законодавством, - спільно або за згодою представників трудового колективу.

від сторони адміністрації
Селищний голова            


Валерій НЕМИРОВСЬКИЙ 

_________________________
        М.П.
        “____”  ______________ 2023 рік

 

    від трудового колективу
начальник відділу юридичного та кадрового забезпечення 

Щербатий А.І. 

_________________________ 

 “____”  ______________ 2023 рік


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь