Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Інструменти впливу на правопорушників задля убезпечення суспільства

Дата: 29.02.2024 12:04
Кількість переглядів: 83

Пробація представляє собою систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Пробація має зумовити запуск процесу позитивних змін особистості та формування у правопорушника готовності до самокерованої правослухняної поведінки. Ступінь виправлення суб’єкта пробації має прямопропорційний зв’язок із безпечністю суспільства. Говорячи про безпечне суспільство, ми хочемо бачити суспільство без злочинів, проте гарантувати, що правопорушник більше ніколи не вчинить кримінальне правопорушення неможливо, тому, говорячи, що «Пробація робить суспільство більш безпечним», насамперед, ми маємо на увазі зниження рівня злочинності у суспільстві, нейтралізацію загрози життю і здоров’ю громадян, недопущення вчинення повторних правопорушень суб’єктами пробації, і, відповідно, упередження наслідків злочинів (фізичних, моральних, матеріальних тощо).

Не усунувши причини й умови вчинення кримінального правопорушення, не досягнувши необхідних змін у житті та світогляді клієнта пробації, говорити про остаточне виправлення правопорушника – непросто. Зазначене досягається заходами виховного впливу, які, насамперед, передбачають зниження ризику небезпечної поведінки суб’єкта в суспільстві, зміну його прокримінального мислення та дотримання ним норм закону та моралі у способі життя. Таку діяльність персонал пробації здійснює за допомогою інструментів пробації як засобів реалізації її функцій. Достатньо ефективним інструментом впливу на зміну поведінки та способу життя клієнта є пробаційні програми. Пробаційні програми становлять собою сукупність спеціально розроблених тренінгових занять інформаційно-профілактичного характеру, що ґрунтуються на принципах когнітивно-поведінкового втручання та спрямовані на формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити. Особливістю пробаційних програм є обов’язковість виконання, оскільки вони призначаються судом як обов’язок особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням.

За результатами реалізації програм є досить позитивний зворотній зв’язок від клієнтів. Приблизно половина клієнтів пробації вважають, що пробаційні програми, які вони пройшли, допомогли їм змінити ставлення до власних протиправних дій, знизити частоту вживання алкоголю, навчитися думати перед тим, як діяти, не звертати увагу на людей, які їх провокують до вчинення протиправних дій, тощо.

""Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь