ВБЕРЕЖЕМО ДІТЕЙ ВІД НЕБЕЗПЕЧНОГО МОЛОДІЖНОГО РУХУ ПВК "РЕДАН"
В Україні виявлено активність нового молодіжного руху, який набирає популярності.
РЕДАН – це напрямок молодіжної субкультури, який поширився у лютому 2023 року. Штучне поширення цієї субкультури – є російською інформаційно-психологічною операцією.
Мета – використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.
Члени руху РЕДАН для самореалізації:
!!! використовують символіку павука;
!!! носять довге волосся;
!!! одягаються у вільний одяг.
Основними центрами проведення зборів підлітків, визначають людні місця, такі як:
- площі;
- торгівельні центри;
- центральні частини міст
ЩО ВІДОМО ПРО ПВК "РЕДАН"?
Все почалося в росії. Там у різних містах юнаки в чорному одязі та з символами павука на спинах влаштовували масові бійки з футбольними фанатами чи мігрантами. Це відбувалось у торгових центрах або на вулицях. У москві внаслідок масової бійки загинули двоє підлітків.
ЧОМУ ПВК?
Учасники руху кажуть, що не асоціюють себе з приватною військовою компанією. Для них ця приставка просто жарт. Проте, існує гіпотеза, що на формування цієї субкультури вплинула ПВК «Вагнер». Адже її очільник публічно героїзує роль злочинців та закликає молодих людей вступати у ПВК, де їх навчать «чоловічої роботи».
ЧОМУ "РЕДАН"
Ця назва походить з аніме Hunter x Hunter. Там діяла злочинна організація «Геней Редан», яку через емблему називали «Павуки». Кожен учасник цієї організації мав татуювання павука зі своїм номером.
У субкультурі ПВК «Редан» усі учасники мають символ павука з цифрою 4.
В аніме під цим числом в організації завжди були зрадники чи шпигуни. Це пов’язано з тим, що в японській культурі число 4 несе неприємності, як у нас 13. Можливо, таким чином учасники ПВК «Редан» хотіли передати свої деструктивні наміри.
ЧОМУ ПІДЛІТКИ!!!
У підлітковому віці діти відходять від батьків та переходять під вплив своїх однолітків. Іноді підліток не може самостійно реалізувати свої бажання. Він знаходить своє місце у молодіжному угрупуванні для свого самоствердження та своєї самореалізації. Задля цього підлітки об’єднуються у неформальні групи. Їм важливо бути в групі, важливо, що про них подумають інші. Тому часто підлітки роблять імпульсивні вчинки, які є небезпечними для його життя та здоров’я.
Якщо дії підлітка мають руйнівний характер, спрямований на себе, своє здоров’я, зовнішній світ — це деструктивна поведінка. Вона може проявлятися в нападах агресії, гніву чи ворожості. Часто така поведінка є відповіддю підлітка на складні обставини, в яких він опинився. У нашому випадку — це війна.
Ще один важливий момент, який варто знати про підлітків — особливості будови мозку. Через певні біологічні особливості тінейджерам складно мислити критично та бачити небезпеку там, де її помічають дорослі.
Тож найпростіше маніпулювати юними людьми, психіка яких втомлена війною, які самі легко піддаються впливу та схильні до ризикованих дій.
В зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється. Деякі батьки навіть можуть не підозрювати, що їхня дитина належить до певної субкультури та може мати девіантну поведінку.
РЕКОМЕНДАЦІЇ для БАТЬКІВ:
- Спокійно, відкрито і прямо спілкуйтеся з дитиною. Надайте їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова. Не підганяйте її.
- Якщо дитина розповідає куди вона ходить та як проводить свій час. Проявіть якомога повнішу обізнаність в обговореній темі; виявляйте терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка.
- Щоденно аналізуйте вміст сторінок дитини в соціальних мережах, уважно читайте її публікації, вивчайте групи, до яких вона приєдналася; звертайте увагу на фото і відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені поширені або вподобані.
- Покажіть дитині, що вона вам небайдужа , що ви піклуєтеся про неї та запропонуйте спільно провести час.
- Зосередьтеся на тому , щоб показати дитині її переваги, знайдіть у неї сильні сторони, допоможіть їй побачити себе унікальною особистістю.
- Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).
За будь-які правопорушення передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка наступає з 14-ти років.
Служба у справах дітей Томашпільської селищної ради.