День визволення України від фашистських загарбників
У нашому календарі є немало дат, які нагадують нам про далекі роки, що позначені датами 1 вересня 1939 – 1 вересня 1945 років.
Це роки Другої світової війни, про яку кожне наше місто чи містечко, регіон мають страшну пам’ять. День визволення України від фашистських загарбників, що відзначається 28-го жовтня, став кульмінаційним результатом ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя. Це не можна описати простими словами. Складні формулювання так само не підійдуть. Не можна висловити те, що відчували наші батьки і діди, матері і бабусі, на очах яких відбувався весь жах однієї з найкривавіших воєн на нашій планеті. Не можна висловити, але ми і не маємо права забути те, що розповідали нам свідки, які так чи інакше брали участь в цьому. Інакше це може повторитися. І ми говоримо: «Ніхто не забутий! Ніщо не забуто!». Будемо пам’ятати і навчимо пам’ятати своїх нащадків!
Як будемо пам’ятати і події сьогоднішнього дня, коли в Україні 9-ий місяць точиться знову страшна кровопролитна жорстока війна, розв’язана російською федерацією проти українського народу. Будемо все пам’ятати: стерті з лиця землі міста і села, розбиті фабрики і заводи, школи, лікарні, дитячі садочки, а головне - убитих, замордованих, згвалтованих, скалічених окупантами дітей, жінок, чоловіків, старих людей. Нащадкам заповімо не прощати, не забувати про те, хто знову ціною крові прагнув підкорити і знищити наш народ.
У цей День вшануймо всіх, хто забезпечив звільнення України у жовтні далекого 1944 року! Добра пам’ять про них завжди буде жити в наших серцях. Пам’ятаймо і тих, хто ціною крові і власного життя сьогодні виборює волю, захищає свою країну від новітнього ворога – російського агресора, наближає ПЕРЕМОГУ на ним.
З Днем визволення України!
Будемо пам’ятати і не забувати!
У День визволення України від фашистських загарбників у Томашполі відбулося покладання квітів до Меморіалу слави загиблим у роки Другої світової війни землякам, у якому взяли участь селищний голова Валерій Немировський, секретар селищної ради Оксана Потуторовська, керівник справами виконкому селищної ради Інна Шклярук, представники селищної ради та громадськості.