Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

22 вересня – День партизанської слави в Україні

Дата: 22.09.2022 08:00
Кількість переглядів: 543

22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента від 30.10.2001.


День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.
6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань радянської армії на захід.
Сьогодні ми згадуємо і про подвиг воїнів Української Повстанської Армії, які боролися за незалежність України проти німецьких військ. З розсекречених документів вже відомо, що вони завдавали багато клопоту німецьким окупантам. Про це свідчать німецькі документи часів Другої світової війни.
Історія рідко буває однозначною. У кожної медалі завжди дві сторони. Державне свято, присвячене героям партизанського руху в Україні, вшановує пам’ять всіх, хто боровся за визволення України від фашистської окупації. Воно з’явилося в національному календарі і як день пам’яті, адже проходять роки і прямих свідків того часу стає менше.   Вшановуємо нині пам'ять партизанів і підпільників, які діяли в роки  другої світової і на теренах нашої області та краю. Їх імена зберегла для нас історія. Це члени підпільної групи чисельністю 18 осіб, що  проживали в селах Вапнярки, Горишківка, Паланка, Кислицьке, Жолоби та смт. Вапнярка. Група сформувалася самостійно з військовослужбовців, які не змогли вирватися з оточення і залишилися на окупованій території, та місцевих жителів. Керівником групи  був П.С. Редько, комісаром – Василь Іванович Дмитров, лікарем – П.І. Кравчик, розвідником  - Г.А. Бурдейний, зв’язковою – К.П. Чорна. Друга група з 25 осіб діяла в с. Рожнятівка та в селах Антонівка, Стіна, сусідніх Чернівцях, Джурині, Борівці, Володіївці,Сапіжанці, Покутині, Голинчинях та ін. Керував нею директор дитячого будинку, житель с. Рожнятівка Пилип Миронович Воронюк. Підпільники працювали на різних роботах і водночас вели  підривну діяльність. Вони агітували населення, зривали плани окупантів щодо заготівлі і вивезення сільськогосподарської продукції, перешкоджали руху на залізниці, вивезенню техніки до Румунії, збирали інформацію про ворога тощо. Таким чином вони допомагали армії в боротьбі з ворогом та робили свій вклад у ПЕРЕМОГУ над фашистами.
  Та час невблаганний, і вже нема серед нас,  живих, їх - учасників партизанського руху та підпілляТомашпільщини. Але герої не вмирають. Вони завжди будуть жити в наших серцях. Вони стали сьогодні яскравим прикладом нескореності нашого народу чужоземним ворогам – російським загарбникам, що прийшли непроханими на нашу землю. Сьогодні нам невідомі імена героїв сучасної партизанської війни в Україні, які борються з російським агресором на окупованих територіях. Ми захоплюємося їхньою сміливістю, патріотизмом, безстрашністю і вірою в перемогу над ворогом. Та він прийде  - час ПЕРЕМОГИ – і ми віддамо кожному з них найвищу шану як героям за звершений ними подвиг.
Слава українським партизанам і підпільникам! Слава їхньому подвигу в ім’я перемоги!

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь