Україна – серце Європи
Традиційно у травні країни європейської спільноти, які ще в 50-тих роках ХХ століття об’єдналися в єдиний союз задля миру і процвітання, працюючи над такими конкретними завданнями, як зовнішні відносини, енергетика, торгівля, культура та національні надбання, відзначають День Європи. День Європи був встановлений і в нашій країні, і відзначається він з 2003 року згідно з Указом Президента "Про День Європи" у третю суботу травня. Напередодні свята в Томашполі відбулася церемонія підняття Державного Прапора України та прапора Європейського Союзу.
На центральній площі селища зібралися представники колективів установ, організацій. Внести Державний прапор України та Прапор ЄС довірено учасникам АТО/ООС та молодому поколінню – учням Томашпільської школи-гімназії. Під звуки Державного Гімну України та офіційного Гімну Європейського Союзу прапори, право підняти які надано учасникам АТО Миколі Мартинюку та Олегу Линьку, учням Томашпільської школи - гімназії Марійці Олійник та Владиславу Юзваку, здіймаються над площею. До слова запрошується селищний голова Валерій Немировський, який у своєму виступі сказав:
- Європа – дивовижний континент з багатою історією. Століттями Європа була роз'єднана через постійні війни та протиріччя. Але вже більше 50 років 28 країн Європи об'єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягати стабільності, миру та процвітання.
Побудова об’єднаної, квітучої та успішної Європи триває. Для нас очевидно, що цей процес не може вважатися завершеним без України, адже з давніх давен ще з часів Київської Русі наші зв’язки з Європейськими державами були міцними і надійними. Про це свідчать історичні факти, що Україна – давно вже і географічно, і ментально - європейська держава. А тим більше, що після здобуття незалежності у 1991 році Україна ухвалила стратегічний курс на євроінтеграцію та висловила наміри якнайшвидше приєднатися до Європейського співтовариства. Свій вибір – бути частиною об’єднаної Європи - українці підтвердили і під час Революції гідності у 2013 – 2014 роках. Але проголосити про наміри ще й означає так намагатися жити, наполегливо, послідовно й виважено впроваджувати в життя європейські стандарти, творити Європу у власній державі. Бо вона, Європа, починається перш за все з кожного з нас Давайте робити так, щоб День Європи був у нас кожного дня. Віримо, що цей день обов’язково настане, і наша держава буде повноправною частиною європейської родини.
Виступаючий підкреслив, що Україна – єдина держава-не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи, що відзначаючи День Європи, ми проголошуємо, що Україна - вільна та незалежна держава, яка є гідним членом європейської спільноти. У 2017 році Європа зробила крок назустріч громадянам нашої держави, підписавши угоду про безвізовий режим з Україною. Це шлях довіри і взаємоповаги. Адже безвіз - не тільки подорожі, а й нові перспективи для нашої держави.
Селищний голова привітав усю територіальну громаду зі святом і побажав, щоб європейські цінності та права не були лише далеким звуком, а реальним життям. Але, наголосив він, не варто забувати й пророчі Шевченкові слова: і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь. Не забуваємо, що Україна завжди була культурним, історичним і політичним центром Європи, а отже ми завжди близькі із нашими сусідами. «Вірю,- сказав він,- що Україна таки стане повноправною частиною європейської родини».
Присутні на церемонії поклали квіти до погруддя Тараса Шевченка та пам’ятника воїнам АТО і Небесної Сотні.