Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Про стан законності на території обслуговування Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури в 2020 році

Дата: 24.02.2021 15:46
Кількість переглядів: 1047

І Н Ф О Р М А Ц І Я
про стан законності на території обслуговування Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури  в 2020 році та основні показники роботи прокуратури у Томашпільському районі за вказаний період


Могилів-Подільською місцевою прокуратурою, під юрисдикцію якої перебуває також Томашпільський район упродовж 2020 року вжито ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності запобігання та протидії злочинності та корупції, забезпечення належної роботи прокуратури та районного відділення поліції.
Упродовж минулого року спільно з правоохоронними органами району проведено 2 координаційні наради.
На зазначені наради запрошувались представники влади та місцевого самоврядування.
За результатами проведених нарад ухвалені спільні узгодженні заходи спрямовані на боротьбу із злочинністю та корупцією.
Реалізація даних узгоджених заходів певною мірою сприяла зміцненню законності на території нашого району.
Зокрема, відсоток розкриття злочинів складає 63,2%, що вищесередньообласного – 56,9%.
При цьому, відсоток розкриття кримінальних правопорушень минулих років складає лише 0,7% (по області 2,9%).
Зменшилась кількість зареєстрованих кримінальних правопорушень з 358 у 2019 року до 341 у 2020 році
Проте, збільшилась кількість облікованих особливо тяжких злочинів з 4 до 5 та тяжких – з 39 до 41.
Як у 2019 так і в 2020 роках, незважаючи на проведення ООС на сході країни, не допущено скоєння злочинів проти основ національної безпеки України.
Продовжується позитивна динаміка щодо зменшення кількість злочинів проти життя та здоров’я особи з 30до 23. Проте, у 2020 року зареєстровано одне навмисне вбивство та 1тяжке тілесне ушкодження, в 2019 таких злочинів не було.
Недопущено вчинення злочинів проти волі, честі, гідності особи, проти статевої свободи та статевої недоторканості, в тому числі зґвалтувань.
Спостерігається зменшення злочинів проти власності з 127 до 92, в тому числі крадіжок з 90 до 78. Не зареєстровано жодногорозбою, вимагання. Кількість шахрайств зменшилась з 32 до 6.
Зменшилась кількість злочинів проти громадської безпекиз 3 до 2.
Сталим показником можна охарактеризувати, проти безпеки руху та експлуатації транспорту (у 2020 – 10, у 2019 – 9), проти громадського порядку та моральності (у 2020 – 1, 2019 - 1).
Правоохоронними органами району виявлено більше  фактів скоєння злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів з 7 до 8,  задокументовано один випадок незаконного збуту наркотичних речовин. 
Аналогічно по 6 злочинів скоєно неповнолітніми як у 2019 так і в 2020 роках.
Зменшилась кількість злочинів вчиненихраніше судимими з 16 до 13 та в стані алкогольного сп’яніння з 5 до 4.
При цьому, збільшиласькількість злочинів вчиненихгрупою осіб з 4 до 10.
Далі хочу зупинитись на основних показниках роботи Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури.
У сфері нагляду за досудовим розслідуванням у формі процесуального керівництва прокурорами надано слідчим 44 письмових вказівок, скасовано 15 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.
Розпочато 4 кримінальні провадження, що укриті від обліку працівниками поліції, в тому числі 1 в бюджетній сфері, яке з обвинувальним висновком скеровано до суду 
Упродовж 2020 року працівниками Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури до суду скеровано 85 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях, у тому числі 20 – з угодами про примирення та 2 – з угодами про визнання винуватості. 
У ході підтримання державного обвинувачення прокурорами Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури прийнято участь в 83 підготовчих судових засіданнях, 52 судових розглядах кримінальних проваджень в суді І-інстанції по суті, за результатами яких судами ухвалено 38 обвинувальних вироків.
У сфері представництва Томашпільським відділом місцевої прокуратури у 2020 року заявлено 8 позовних заяв:
- 1 у сфері охорони навколишнього природного середовища на користь Державної екологічної інспекції у Вінницькій області про відшкодування збитків за незаконну порубку дерев на суму 9808,08 грн. 
- 3 про відшкодування шкоди заподіяної кримінальними правопорушеннями на загальну суму 25374,07 грн.
- 4 у сфері земельних відносин про стягнення орендної плати за землю на загальну суму 84 тис. грн.
Всі позови задоволені судом у повному обсязі.
Крім того, прокуратуроюу  2020  роціподано1  адміністративний  позов   до Вінницького окружного адміністративного суду про визнання протиправною    бездіяльність сільської ради  щодо  невжиття заходів,  направлених   на  усунення порушень пожежної безпеки в діяльності дитячого садка. За  результатами   розгляду   зазначений  позов  задоволений  в  повній  мірі.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян,  прокуратурою внесено4 вказівки  начальнику Томашпільського районного сектору філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області  щодо  усунення   порушень   вимог  кримінально-виконавчого законодавства при  виконанні  покарань, у  тому  числі  1   вказівка   у  сфері  охорони дитинства.  За  результатами   розгляду  зазначені вказівки задоволенні.   
Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури є розгляд звернень громадян та проведення їх особистого прийому. Це питання постійно перебуває на контролі керівництва місцевої прокуратури.
Упродовж 2020 року до Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури надійшло 61 звернення від фізичних та юридичних осіб.
По суті прокурорами розглянуто 26зверненнь,33 - направлено за належністю, 2 звернення виключено з обліку у зв’язку з внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
До Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури в 2020 році  не надходили  запити на публічну інформацію.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь