Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

РОЗІРВИ КОЛО. Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому!

Дата: 28.04.2020 16:32
Кількість переглядів: 1657

Домашнє насильство – це фізичне, психологічне, сексуальне та економічне приниження, залякування, утиски з метою здійснення постійного контролю однією людиною над іншою.
Це поширена проблема у усьому світі серед усіх верств населення.
У 90 % випадків найбільше від домашнього насильства страждають жінки та діти.
В сімї одночасно можуть зустрічатись декілька видів домашнього насильства, і воно може зачіпати всіх членів родини. 


ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО – умисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до травмування, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди честі та гідності, в окремих випадках, до смерті постраждалої.
ВИ ЗІТКНУЛИСЯ ІЗ ФІЗИЧНИМ НАСИЛЬСТВОМ, ЯКЩО ВАС:
•    Б’ють чи штовхають;
•    Не випускають з власного дому або не пускають до нього;
•    Погрожують позбавити життя чи навмисно створюють ситуації, які можуть становити загрозу здоров’ю та безпеці;
•    Змушують до вживання алкоголю чи наркотиків;
•    Позбавляють їжі, перешкоджають відпочинку чи сну;
•    Проти волі вас переміщують в межах однієї держави або за кордон із застосуванням сили, погроз чи обману.

ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО – насильство, пов'язане з дією однієї особи або групи осіб на психіку іншої особи шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю.
ВИ ЗІТКНУЛИСЯ ІЗ ПСИХОЛОГІЧНИМ НАСИЛЬСТВОМ, ЯКЩО ВАС:
•    Систематично принижують і вами маніпулюють;
•    Ображають словесно або негативним жестами, мімікою;
•    Переслідують, постійно контролюють, погрожують;
•    Зневажають та ігнорують бажання, думки, почуття, безпідставно критикують;
•    Позбавляють права на захист честі та гідності;
•    Шантажують;
•    Ігнорують чи дискримінують через ваші переконання, віросповідання, національну, расову приналежність чи походження.
ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЬСТВО – умисне позбавлення однією особою або групою осіб іншої людини або групи людей житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалі мають передбачене законом право.
ВИ ЗІТКНУЛИСЯ ІЗ ЕКОНОМІЧНИМ НАСИЛЬСТВОМ, ЯКЩО ВАС:
•    Обмежують у доступі до власних коштів чи забороняють використовувати власні кошти так, як ви вважаєте за потрібне;
•    Пошкоджують ваше майно;
•    Позбавляють або тобі перешкоджають у доступі до їжі, житла, майна;
•    Обмежують у можливості працевлаштування, забороняють навчатися чи працювати;
•    Примушують до жебрацтва;
•    Шантажують.

СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО – протиправне посягання однієї особи або групи осіб на статеву недоторканість іншої людини, а також дії сексуального характеру щодо неповнолітнього (-ої).
ВИ ЗІТКНУЛИСЯ ІЗ СЕКСУАЛЬНИМ НАСИЛЬСТВОМ, ЯКЩО ВАС:
•    Зґвалтування;
•    Примус до небажаних сексуальних контактів;
•    Дотики до інтимних частин вашого тіла проти вашої волі;
•    Примус до сексу з іншими людьми;
•    Примус до збочених форм сексуальних відносин;
•    Примус займатися до порно-індустрією чи секс-бізнесом;
•    Примус до вагітності або аборту;
•    Примус до спостереження за статевим контактом кривдника.

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО – ЦЕ НЕ ВНУТРІШНЬОСІМЕЙНА  СПРАВА ЧИ ОСОБЛИВОСТІ РОДИННОГО СПІЛКУВАННЯ. ЦЕ ПРОТИПРАВНІ ДІЇ, ЯКИМ НЕМАЄ ВИПРАВДАННЯ ТА ПРО ЯКІ НЕ МОЖНА МОВЧАТИ! В УКРАЇНІ ІСНУЮТЬ ЗАКОНИ, ЯКІ ЗАХИЩАЮТЬ ВАС ВІД НАСИЛЬСТВА.
Одним із основних таких законів є Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Відповідно до цього Закону, людина має право на ефективний захист від домашнього насильства та отримання необхідної допомоги.
МІФИ – це поширені хибні уявлення, які заважають попередженню і подоланню домашнього насильства.
Міф 1. У шлюбі не буває сексуального насильства.
Реальність: 
Сексуальне насильство - це злочин, якому немає місця у стосунках між людьми, і не важливо, одружені вони чи ні. Статеві контакти мають відбуватися за згодою обох партнерів, бути прийнятними та бажаними для обох. Якщо статевий контакт відбувається з примусу, в небажаній формі, партнер залякує, принижує чи ображає – це насильство.

Міф 2. Чоловіки, які агресивно  виявляють ревнощі щодо свої  жінок (обмежують свободу, коло спілкування, встановлюють суворі правила в сімї) таким чином демонструють любов до них.
Реальність: 

Ревнощі,  в першу чергу, є проявом невпевненості партнера у собі або є виявом почуття власності. Дехто може вважати, що сварки, конфлікти та ревнощі бувають у більшості стосунків і є нормою взаємин. Це не так.

Міф 3. Домашнє насильство існує лише у «неблагополучних» сім’ях.
Реальність: 

Домашнє насильство не має соціальних меж. Воно трапляється у всіх соціальних групах незалежно від рівня освіти і доходів.

Міф 4. Жінка сама провокує насильство.
Реальність:

Статеві контакти мають відбуватися за згодою обох партнері, або прийнятними й бажаними для обох. Якщо статевий контакт відбувається з примусу, в небажаній формі, партнер залякує, принижує чи ображає – це сексуальне насильство. Це злочин, якому немає місця у стосунках між людьми (і не важливо, одружені вони чи ні). Також сексуальне насильство включає втягнення в порно-індустрію, секс-бізнес тощо.

Міф 5. Потрібно терпіти заради дітей.
Реальність: 

Діти, які ростуть у повній сім'ї і бачать насильство, страждають набагато більше за тих, хто зростає з одним із люблячих батьків у гармонійних стосунках та родинному спокої. Діти, які є свідками насильства між батьками чи близькими родичами, навіть якщо фізично уникають його, страждають душевно. Це негативно впливає на їхній емоційний стан, взаємовідносини з однолітками, навчання.

Ваші кроки у випадку домашнього насильства, щоб захистити себе та дітей:

-    Знайдіть безпечне місце у приміщенні та визначіть, як можна швидко вийти з будинку;
-    Знайдіть адресу одного чи декількох місць, де можна залишитися на ніч у разі необхідності, та продумайте маршрут, як швидко потрапити туди у будь-який час, запам’ятайте їхні контакти (це може бути домівка друзів чи один із притулків для постраждалих);
-    Спілкуйтеся з друзями та родичами, яким довіряєте, та розкажіть їм про свою ситуацію;
-    Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб вона / він знали, де ви знаходитесь, і чи все у вас гаразд;
-   Сховайте в таємному місці оригінали або копії важливих документів, певну суму грошей, телефон із сім-картою, записані номери важливих телефонів та адреси, одяг та ліки для себе та дітей;
-    Майте складеною «тривожну» сумку із речами першої необхідності;
-    Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти вас;
-  Попередьте сусідів або близьких про можливу небезпеку та попросіть їх якнайшвидше звернутися до поліції у разі необхідності;
-  Знайдіть безпечне місце у приміщенні. Дізнайтеся, чи є в місті чи області заклад для безпечного перебування жінок або мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, та зверніться туди за додатковою консультацією щодо можливих дій; іщенні та визначіть, як можна швидко вийти з будинку;
Зателефонуйте на цілодобову Національну “гарячу лінію” з протидії домашньому насильству - 116 123 (анонімно, безкоштовно та конфіденційно) та дізнайтеся, де і які послуги можна отримати.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ:
ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ (ПОЛІЦІЯ).
Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих осіб.

МЕДИЧНІ УСТАНОВИ.
Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.


ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ | УПОВНОВАЖЕНА ОСОБА (КООРДИНАТОР) З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ.
Тут приймуть заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та та скерують вас для отримання необхідної допомоги.

ЦЕНТРИ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ.
У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, то можуть допомогти вирішити питання з місцем перебування (наприклад, скерують до притулку для постраждалих від домашнього насильства).

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ.
Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.


СУД.
Залежно від ступеню тяжкості насильства суд, зокрема, може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей, а також скерувати його до проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім'ї.


ЦЕНТР БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ.
Особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.


НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ҐЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ:
0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України)

Ви можете дізнатися більше на: http://rozirvykolo.org/

Фото без опису
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь