Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Запитання-відповіді по Інформаційній кампанії «Новий тариф та окремий рахунок за розподіл газу»

Дата: 21.02.2020 09:33
Кількість переглядів: 386

Плата за розподіл газу в новому році буде здійснюватись за окремим рахунком
З січня 2020 року рішенням НКРЕПК з рахунків за газ вилучена плата за доставку газу. Саме тому вже за січень всі споживачі газу отримають окремі рахунки: один за газ, другий – за його доставку (розподіл).


Плата за газ буде здійснюватися постачальнику газу, а плата за доставку – окремо, за рахунком АТ «Вінницягаз». Це дозволить відокремити оплату послуг розподілу від оплати газу як товару. Таким чином споживачі газу зможуть побачити, кому та за  які послуги вони сплачують кошти.
Яким буде платіж за доставку газу?
Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу, який встановлено НКРЕКП.
При визначенні обсягу споживання за основу береться кількість спожитих кубометрів газу впродовж попереднього «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Так отримуємо вартість доставки на місяць.
Яким є тариф на доставку газу? 
Згідно з рішення НКРЕКП з 01 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно встановлено тариф в розмірі 1,068 грн. 1 м. куб. на місяць (з урахуванням ПДВ)
З 01 липня 2020 року – у розмірі 1,308 грн. за 1 м. куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).
Приклад: За минулий газовий рік споживачем використано 1 тис. куб. м. газу. Місячна вартість доставки в першому півріччі 2020 року розраховується наступним чином: 1000 куб.м/12 міс. х 1,068 грн.за куб. = 89 грн. на місяць з ПДВ. Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 89 грн. в місяць.
Як треба платити?
Плата за доставку здійснюється щомісячно, рівними платежами впродовж  року. Відповідно до умов Типового договору на розподіл газу, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен сплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги, на підставі рахунку АТ «Вінницягаз».Так як в деяких споживачів розмір плати за доставку газу буде меншим за комісію банку, то споживачу буде вигідніше сплатити одразу за кілька місяців.Тобто, споживачі можуть платити за доставку одним платежем – наперед за півроку або навіть за рік. Таким чином, вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів.
Як отримати рахунок за доставку?
Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть отримувати поштою.Є також можливість завантажити та оплатити рахунок онлайн – в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.
Як будуть сплачувати нові споживачі або ті, хто газ у попередньому році не споживав?
Нові клієнти, а також ті споживачі, які у попередній газовий рік не споживали газ, отримають рахунки, виходячи із планових об'ємів групи споживання, до якої вони відносяться.
Чи треба платити, якщо газом не користуєшся?
За доставку газу треба буде платити, навіть  якщо ви не використовуєте газ в окремі періоди. В наступному  році ваша плата за доставку буде скоригована відповідно до реальних обсягів споживання. Якщо газове обладнання не використовується взагалі і споживач не планує користуватися газом у найближчому майбутньому, то в такому випадку він може подати заяву про від'єднання від газових мереж.
Чому газ споживаємо у поточному році, а розрахунок плати залежить від минулорічних обсягів споживання?
Такий порядок розрахунку встановлений державним регулятором. Від обсягів споживання залежить плата споживача за доставку в наступному році.Якщо впродовж газового року споживач зменшить споживання газу, то в наступному році за доставку буде платити менше.
В чому вигода для споживача?
При оплаті газу та послуг доставки за окремими рахунками споживачі газу зможуть побачити кому і за які послуги вони спалчують кошти. Згідно даних опитування Київського міжнародного інституту соціології, 73 % опитаних вказали ,що для них важливо знати, скільки вони сплачують за газ, а скільки – за його доставку. Це один із результатів першого в Україні опитування споживачів енергетичних послуг. Найбільш позитивно до системи роздільного нарахування поставилися молоді люди (18-28 років), а також ті, хто користується індивідуальним опаленням.
Оплата послуг доставки газу рівними частинами вносить стабільність у розрахунках як для споживача, так і для АТ «Вінницягаз».Споживач може рівномірно планувати витрати на доставку газу. В свою чергу Оператор ГРМ отримує рівномірне надходження ресурсів для проведення поточних  робіт.
80 % клієнтів АТ «Вінницягаз» використовують природний газ для опалення житла. В зимовий період відповідно зростало навантаження на сімейний бюджет для оплати газу та його доставки у складі єдиного платежа. Тепер взимку, при суттєвому збільшенні використання газу, платіж за доставку газу залишається незмінним. Це дозволяє знизити навантаження на сімейний бюджет в опалювальний сезон.
Чому розмір тарифу на доставку газу відрізняється в залежності від місця проживання споживача? Для  жителів великих міст-мільйонників він нижчий , ніж для жителів областей.
Величина вартості доставки газу залежить від щільності розташування споживачів. Чим більше клієнтів на одиницю площі, тим нижний, тариф.
Чим буде здійснюватися приведення обсягів газу до стандартних умов?
Так. При розрахунку вартості доставки газу споживачеві обсяг споживання буде приводитись до стандарних умов в залежності від розташування лічильника газу. 
Що буде з тими, хто не має лічильника газу?
Вони сплачуватимуть доставку того обсягу газу, який був ними спожитий впродовж «газового року». Він враховуватиме споживання всіма членами родини, але в окремій платіжці.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь