Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Вінницький обласний притулок для тимчасового перебування жінок – єдиний в Україні, що фінансується за кошти обласного бюджету

Дата: 28.01.2020 08:40
Кількість переглядів: 399

Щороку майже 2 мільйони українок потерпають від домашнього насильства. За статистикою – це кожна четверта сім’я в Україні.
Найважче долати таку проблему жінці, у якої є маленька дитина. Вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною і стає заручником фінансового становища. Відсутність постійного доходу також не дає можливості знімати житлову площу, якщо у жінки немає власного житла.
Але вихід є! Це – обласний притулок для тимчасового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства. Він дає можливість одночасного безпечного перебування до 30 осіб. Та є єдиним в Україні, що фінансується за кошти обласного бюджету. У Вінницькій області за 2019 рік послугами притулку скористались 36 жінок та 72 дитини, з них: 28 хлопчиків та 44 дівчинки.


Є жахливі випадки, коли, чоловіки, вживаючи алкоголь та наркотичні засоби, змушують жінок та своїх дітей заробляти для нього кошти, б'ють їх, дружин силують до статевих актів, іноді і у присутності дітей. І жінки потрапляють до притулку спустошені, зі страхом переслідувань з боку кривдника, зневірені та замкнені. Вони втомлені та безпорадні, з заниженою самооцінкою та з почуттям провини за виникнення конфліктів з чоловіком. Діти налякані…
В притулку вони отримують юридичну, психологічну та соціальну допомогу, відновлюють довіру до людей та надію на краще життя своє та своїх дітей, вчаться приймати рішення самостійно, підіймають свою цінність та складають плани на майбутнє.
Головне гасло для скривджених: «Не мовчи! Любов не вбиває! Зупини домашнє насильство!».
Як протидіяти домашньому насильству? Найголовніше – не замовчувати проблему. Оскільки, як свідчать дослідження, домашнє насильство не є одномоментним і завжди повторюється убільш важкій формі. Щоб протидіяти домашньому насильству, найперше, необхідно звернутися до поліції – за номером 102 або до місцевого відділу (написати заяву).
Яку допомогу може отримати постраждала особа? В області налагоджена міжвідомча взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Особа, яка зазнала домашнього насильства може звернутися:
Домедичного закладу, якщо зазнали фізичного чи сексуального насильства
Довідповідальної/ Уповноваженої особи у місцеву раду (міську, селищну, сільську) або райдержадміністрацію – яка/який організує взаємодію суб’єктів для надання допомоги постраждалій особі.
Домісцевого центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – для отримання інформаційних та психологічних консультацій. ? У службу у справах дітей, якщо Ваші діти – неповнолітні.
ДоМобільної бригади соціально-психологічної допомоги - для отримання інформаційних та психологічних консультацій.
Налінію довіри з запобігання домашньому насильств у Вінницькій області 0 800 75 04 75 Дзвінки безкоштовні та анонімні.
Також особа, яка постраждала від домашнього насильства маєте право на безоплатну правову допомогу.
Право на влаштування до притулку має:
повнолітня постраждала особа, направлена структурним підрозділом місцевої держадміністрації або органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству, уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;
особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) узареєстрованому шлюбі;
дитина у разі її прийняття до притулку разом з матір’ю/батьком або особою, яка їх замінює.
З січня 2019 року вчинення домашнього насильства криміналізовано. І якщо кривдник системно вчиняє його, то притягується до кримінальної відповідальності за ст.126-1 Кримінального кодексу України. Стаття 126-1. Домашнє насильство Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи, - карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років. На сьогодні за цією статтею порушено 38 кримінальних справ. Поки судових рішень по них немає. Щодо кривдника поліція може скласти протокол за вчинення адміністративного правопорушення – ст 173-2 Кодексу законів про адміністративні правопорушення (за 11 місяців 2019 року – винесено 5460 протоколів).
Стаття 173-2. Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб. По відношенню до кривдника поліція може застосувати терміновий заборонний припис – заборонити на 10 днів повертатись до дому жертви, навіть якщо кривдник є власником цього житла. За 11 місяців 2019 року – винесено 520 термінових заборонних приписів. За рішенням суду до кривдника може бути застосований обмежувальний заборонний припис – кривднику забороняється на півроку наближатися до місця проживання, роботи, навчання та інших місць перебування постраждалої особи Також, кривдник ставиться на профілактичний облік у поліції.
Станом на 01.12.2019 року на профілактичному обліку в ГУНП у Вінницькій області перебували 3856 осіб, які вчинили домашнє насильство. Крім того, за рішенням суду чи на добровільній основі кривдник може пройти програму для кривдників, спрямовану на зміну його поведінки. На жаль, поки суди не направляють кривдників для проходження таких програм. Протягом 2019 року вобласті 6 осіб добровільно пройшли її. 

Фото без опису 

Фото без опису 

Фото без опису 

Фото без опису 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь