Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Об’єднані громади – повноправні учасники освітнього управлінського процесу

Дата: 15.09.2017 14:58
Кількість переглядів: 672

Одночасно із стартом реформи децентралізації в Україні відбувається активний перерозподіл повноважень у сфері освіти між районними відділами освіти та об’єднаними громадами: до створених ОТГ переходять функції управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Саме забезпеченню здійснення повноважень об’єднаними територіальними громадами з управління мережею освіти в громаді був присвячений семінар «Вдосконалення мережі освіти в ОТГ Вінницької області», який відбувся 13 вересня 2017 року в приміщенні Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Активними учасниками заходу стали начальники відділів освіти та директори шкіл ОТГ Вінниччини.

«З процесом децентралізації районні відділи освіти втрачають свої повноваження у галузі освіти, натомість, ці функції перебирають ОТГ як повноправні учасники освітнього управлінського процесу», - звернувся до учасників семінару Олег Фасоля, директор департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА. Він поділився досвідом з управління освітою в об’єднаних громадах Хмельниччини - від формування органів управління освітою до організації позашкільної освіти, - та розповів, які першочергові кроки напрацьовано ними на шляху до побудови ефективної структури освітньої мережі області.

Другу частину семінару проводили експерти шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Войцех Мархлєвський та Інна Білик. Вони висвітлювали такі актуальні теми, як створення органу управління освітою ОТГ, його функції та структура, шляхи та способи формування методичної служби, організація роботи позашкільної освіти, оптимізація освітньої мережі, створення опорної школи та її філій, організація транспортування школярів. Розкриття кожної теми супроводжувалось конкретними прикладами об’єднаних громад різних регіонів України. Це викликало жваву дискусію серед учасників семінару та багато запитань як до лекторів, так і до колег, які вже мають практичний досвід.

Завершився захід презентацією учасникам семінару Платформи "Управління освітою в громадах. Кращі практики", особливістю якої є згрупування основних завдань органів управління освітою в окремі практики та приклади нормативно-правових документів, які є апробованими на практиці.

Учасники зазначили актуальність та практичну користь семінару, а головне -  отримали підтримку та впевненість у тому, що вони йдуть вірним шляхом під час створення ефективної моделі управління освітньою мережею в громаді.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь