Співаєм славу тій події і сьогодні
День 22 січня увійшов до календаря знаменних і пам’ятних дат з 1999 року як День Соборності України. «Враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки для утворення єдиної соборної української держави», - так було зазначено тоді в Указі Президента. У 2012 – 2014 роках 22 січня відзначався День Соборності та Свободи, а з 2015-го – знову як День Соборності України.
Це свято є символом єднання українських земель, втілення вікової мрії українського народу про свою суверенну державу. І хоч Акт Злуки 1919 року був декларативним, ідея соборності продовжувала жити. 22 січня 1990 року мільйони тоді ще радянських українців вишикувалися в живий ланцюг єднання від Києва до Львова. Значення цієї події важко оцінити й нині, адже вперше українці відчули себе єдиною державою, єдиною нацією. Це почуття єдності особливо важливе у сьогоднішні буремні дні, коли триває кривава боротьба на сході нашої держави з агресором, який, як і 97 років тому, посягнув на суверенітет України і якому наш народ і наша армія дають гідну відсіч.
Пророчими стали слова одного з творців Акту Злуки Лонгина Цегельського, який сказав: «Це така дата, що її виучувати будуть напам’ять українські діти грядущих поколінь побіч таких дат, як Хрещення Русі, як битва під Калкою, як битва під Полтавою або зруйнування Січі».
У День Соборності України секретар селищної ради Балдинюк В.В. та працівники Томашпільської селищної ради, представники колективу ДНЗ «Сонечко» разом із завідувачем закладу Годною О.І. взяли участь в урочистих зборах, що відбулися в актовій залі районної ради. Після завершення урочистостей вони вшанували пам'ять героїв Небесної сотні та воїнів-земляків, що загинули в зоні проведення АТО, та побували біля пам’ятника Т.Г. Шевченку, де схилили голови перед генієм і Пророком волі українського народу.