Томашпільська селищна територіальна громада
Вінницька область

Загальні збори громадян Томашполя

Дата: 21.02.2018 09:06
Кількість переглядів: 1207

Аби заслухати звіт селищного голови про роботу в 2017 році зібрались томашпільчани у вівторок 20 лютого в будинку культури.
Значить, не байдуже людям, як і чим живе селище, що зробила і планує зробити місцева влада для його розвитку в році наступному і в майбутньому.

В роботі зборів взяли участь начальники підприємств, установ, організацій Томашполя, в.о. старост сіл Горишківка, Нетребівка, Ракова, депутати селищної та районної рад та громадськість

Фото без опису


Після кількох організаційних хвилин (вибори голови та секретаря зборів) до  слова запросили селищного голову Валерія Немировського.

Підсумовуючи результати роботи за 2017 рік, хочу відразу сказати і наголосити, що на нашу долю випало пройти нелегкий шлях реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади, об’єднання громади. Нині громада отримала нові повноваження і ресурси, а з ними - нові можливості.
Для нас 2017 рік –  насичений і нелегкий період роботи. Спільно з виконкомом, депутатами селищної ради спрямовували зусилля на виконання радою своїх повноважень, на пошук методів і підходів до розв'язання назрілих гострих життєвих питань.
Приємно відзначити, що наша громада в нових умовах займає передові позиції не лише в області, а й Україні. Так, за інформацією Другого Всеукраїнського форуму об`єднаних громад щодо фінансової спроможності об`єднаних громад за 9 місяців, Томашпільська ОТГ займає 1 місце в області та 10-те в Україні, а серед громад з населенням до 10 тис. чол. – 4 місце. 

Фото без опису
Дохідна частина загального фонду бюджету об`єднаної територіальної громади склала 44 млн. грн.
Збільшення надходжень по податку та збору на доходи фізичних осіб відбулося в основному за рахунок нарахування ПДФО на дивіденди по ТОВ АК «Зелена долина». Найбільшими платниками податку на доходи найманих працівників є відділ освіти Томашпільської об’єднаної територіальної громади, ТОВ АК «Зелена долина», ПрАТ ПК «Поділля» якими протягом звітного періоду перераховано до місцевого бюджету  6,3 млн.грн.
Також отримано – освітню субвенцію 9,9 млн. грн., медичну субвенцію – 6  млн. грн., субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад в сумі 1,7 млн. грн., субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій  в сумі 200 тис. грн. 
При планових 12,9 млн. грн. бюджету розвитку було використано майже 18 млн. грн.
Відповідно до законодавства в громаді затверджено структуру та штатний розпис, створено селищний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги, відділ освіти селищної ради. В другому півріччі передано у власність з району до комунальної власності громади Томашпільську, Раківську та Нетребівську школи, Будинок дитячої творчості, дитячо-юнацьку спортивну школу, Горишківський, Раківський та Нетребівський фельдшерсько-акушерські пункти та Томашпільську амбулаторію. 
З 1 січня 2018 року районний будинок культури, музична школа та центральна районна бібліотека теж фінансуються з бюджету громади.
Основна робота велась у таких напрямках:  енергоефективність,  розвиток комунальної сфери,  забезпечення населення питною водою,  якісна освіта, охорона здоров’я .
Протягом 2017 року було забезпечено стабільне функціонування мережі загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 12,4 млн. грн. 
Так, з державного бюджету було отримано майже 4 млн. грн. освітньої субвенції та майже 1 млн. грн. дотації, з місцевого бюджету додатково виділено більше 2 млн. грн. для шкіл та майже 850 тис.грн. для функціонування Будинку дитячої творчості. На функціонування 3 дитячих садочків об`єднаної громади використано 4 млн. 360 тис.грн.
Для шкіл було придбано оргтехніку, канцелярські товари, новорічні костюми, проведено заготівлю дров та вугілля. Звукову апаратуру придбано для будинку дитячої творчості.  Також за кошти обласного бюджету (224 тис. грн.) для Томашпільської школи  придбано обладнання для кабінетів фізики, хімії та мультимедійний комплекс. В Раківському та Нетребівському дитсадках проведено капітальні ремонти приміщень, в Томашпільському дитсадку проведено поточні ремонти та придбано додатково 20 ліжок, постільну білизну, 60 стільчиків, придбано посуд.

Фото без опису

Крім цього піднято вартість харчування в дитсадках з 14 до 20 грн. та зменшено відсоток батьківської плати з 60% до 40 %.
Чимало додаткових коштів було виділено і на селищний медичний Центр первинної медико-санітарної допомоги. Лише протягом липня-грудня 2017 року відремонтовано опалення в Горишківському ФАПі, розпочато ремонт приміщення Раківського (замінено вікна, проведено опалення), проведено поточний ремонт в Нетребівському ФАПах. Розпочато впровадження електронного документообігу та створення електронного реєстру пацієнтів селищного Центру ПМСД (придбано медичну інформаційну систему на 8 робочих місць, 3 комп’ютера, 5 принтерів). 
В другому півріччі придбано медичних приладів на загальну суму майже 500 тис. грн. Проведено безкоштовну вакцинацію медпрацівників та педпрацівників. В рамках програм «Гіпертонія-СТОП» реалізовано майже 3000 рецептів з 50%-ою знижкою (140 тис.грн.), «Доступні ліки» видано майже 4,5 тис. рецептів на суму 172 тис.грн. Також важкохворі отримали одноразову матеріальну допомогу селищної ради на лікування в розмірі від 1 до 3 тис.грн. кожен на загальну суму більше 300 тис.грн. Задля збереження кадрового потенціалу Центру з листопада кожен лікар отримує преміальні в розмірі посадового окладу.
Загалом на первинну ланку охорони здоров`я з державного бюджету отримано 1 млн. 722,9 тис. грн., з місцевого бюджету виділено близько 850 тис.грн.
У громаді приділяється велика увага розвитку фізичної культури та спорту. При селищній раді діють три спортивні команди: футбольний клуб «Томашпіль», гандбольний клуб «Олімпік» та клуб з хокею на траві «Юніор». На спортивні заходи, зокрема відрядження, придбання спортивного інвентаря тощо – протягом року  витрачено майже 250 тис. грн.

Фото без опису

Крім цього, з вересня 2017 року розпочато фінансування дитячо-юнацької спортивної школи, на утримання якої виділено 500 тис.грн.
Протягом 2017 року проводились різні культурно-масові заходи до релігійних та державних свят. Селищною радою виділялись кошти на грошові винагороди, цінні подарунки та набори продуктів. За рахунок місцевого бюджету виділено кошти на надання матеріальної допомоги на лікування, придбання ліків хворим, одиноким, малозабезпеченим, багатодітним, учасникам бойових дій та АТО, афганцям, чорнобильцям та іншим верствам населення. А також за рахунок державного бюджету жителі громади отримували матеріальну допомогу через управління соціального захисту населення.
28 червня, в день Конституції України відбулося  відкриття меморіального пам’ятного знака «Борцям за свободу і незалежність України» на честь загиблих під час Революції гідності Героїв Небесної сотні та героїв - земляків, які загинули в бойових зіткненнях з російсько-терористичним агресором на сході України.

Фото без опису

Значна робота проводилася і з благоустрою території громади. Варто зазначити, що щорічно розширюється автопарк комунального господарства.

Фото без опису

Якщо у 2011 році було 3 одиниці техніки, то у 2016 році – 11, а у 2017 році – 17. Придбано ще міні-трактор МТЗ-320.4 для розчистки тротуарів від снігу, поливочну машину ЗІЛ та піскорозкидач ЗІЛ, два буси FORD, МТЗ-82.1 з відвалом. Крім цього, Томашпільською школою передано на баланс комунального господарства ГАЗ-53 та трактор ЮМЗ-6АКМ з причепом, який раніше був в оренді у фермера. Звичайно, що й кошти на їх утримання йдуть чималі.

Фото без опису

Цього року в Томашполі капітально відремонтовано більше 4 км автошляхів витрачено 7,3 млн. грн. (вул. та провул. 1 Травня, вул. Садова та частково вулиці Робітнича, Миколи Леонтовича, Івана Франка, Черняхівського (біля Нової пошти), провул. Миколи Леонтовича, двори біля музичної школи по вул. Ігоря Гаврилюка, 3, по вул. Івана Франка, 58, 40-річчя Перемоги, 22, Грушевського, 17,  це майже 19 тис. м2 нового асфальтного покриття, крім цього комунальним підприємством проводився ямковий ремонт на всіх вулицях селища. Для цього їм придбано спецобладнання – віброплита та повітродувка.

Фото без опису

Фото без опису

Проведено грейдерування доріг по вулицях 40-річчя Перемоги, Робітничо-Селянській, Миколи Леонтовича, Виноградна, Хуторянського, Робітнича, Лермонтова. Частково підсипано щебеневою сумішшю та рінню вул.Гоголя. Проведено підсипку рінню частину вулиць Виноградна, Космонавтів, Перемоги, Молодіжна, Хуторянського, Робітнича, Калинова, Коцюбинського. Проведено ремонт мостів по вул. Білянській та вул. І.Франка.
У всіх наших селах є вуличне освітлення. Залишається встановити ще декілька десятків ліхтарів, що буде зроблено у цьому році. При Томашпільському комбінаті комунальних підприємств є 2 працівники, які займаються даними питаннями. Так, за цей рік ними по громаді було замінено 493 лампочки, додатково встановлено 34 ліхтарі (більше 2 км електрокабеля), проведено ремонт 36 щитів обліку та замінено 18 лічильників. За 2017 рік за електроенергію на вуличне освітлення сплачено близько 305 тис. грн.
З метою забезпечення громадян сталим та безперебійним водопостачанням КП «Томашпільводоканал» проведено чимало робіт. Зокрема здійснено капітальну реконструкцію двох артсвердловин (Русава-1 та Біла) капітальний ремонт 3 приміщень біля артсвердловин водопостачання, утеплено всі колодязі, придбано і замінено 7 насосів ЕЦВ та 1 фекальний, замінено близько 350 м водопровідних труб по селищу. В адмінприміщені  встановлено твердопаливний котел та мережу опалення. На всі ці роботи з селищного бюджету витрачено майже 700 тис. грн. Наприкінці 2017 року придбано екскаватор ВОВСАТ за 1 млн. 800 тис. грн.

Фото без опису


Також  налагоджено тісну співпрацю з інвесторами – ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина», ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля», фермерськими господарствами, які  працюють на землі в кожному населеному пункті. Вони вклали в розвиток соціальної  сфери на селах та в Томашполі (ремонт доріг, проведення  освітлення,  відновлення закладів  соціально-культурного призначення,  реконструкція  криниць та ремонт водогону та багато інших) близько 400 тис. грн.
Президент, Кабінет Міністрів та Верховна Рада розуміють, що, передавши владу на місця реально, дають можливість створити потужні місцеві громади, які забез¬печують зовсім інший темп розвитку, вирішують про¬блеми громадян безпосередньо на території громади. 
Протягом року в наших селах Горишківці, Нетребівці та Ракові освоєно чималу суму коштів.
В Горишківці прокладено більше кілометра нового водогону. В адмінприміщенні старостату, де також розміщуються ФАП і бібліотека встановлено твердопаливний котел,  димар, підключено ще одну кімнату до опалення, встановлено 2 нових радіатори. 
Томашпільським комунальним господарством проведено поточні ремонти сільських доріг:  завезено 600 тонн щебеню, прогрейдеровано 20 км доріг, завезено 27 машин жерстви (3000 т), а також Томашпільським райавтодором прогрейдеровано та підсипано 1 км дороги. Проведено поточні ремонти в будинку культури, бібліотеці, адмінприміщені, пам`ятника загиблим воїнам-односельчанам,  упорядкована братська могила, придбано інвентар для пожежного щита, відремонтовано  бензотример та бензопилу. Закуплено канцтовари та проведено передплату на періодичні видання.
За кошти громади придбано мікроавтобус Ford, який щоденно курсує за маршрутом «Томашпіль-Горишківка» та, крім громадян, здійснює підвіз дошкільнят до Томашпільського дитсадка.

Фото без опису

В Нетребівці проведено поточні ремонти доріг – прогрейдеровано та завезено 600 т щебеню. Прогрейдеровано коротку дорогу через поле до Томашполя, частково всипано жерствою.  Розпочато роботи з капітального ремонту дорожнього покриття центральної вулиці Гагаріна (720 м, вартістю 1495,4тис.грн.), яку планується встелити асфальтом. Тривали роботи з будівництва водогону. В минулому році прокладено ще 5 км. 
Проведено ремонт  Нетребівського дитячого садочка «Берізка», дітей 1 вересня зустріли нові стіни коридорів, нова підлога, повністю оновлена кухня. Також було проведено ремонт кабінету завідувача та кладовки, оновлено паркан дитячого майданчика.Розпочато капітальний ремонт будинку культури: замінено всі вікна та двері на енергозберігаючі, частково замінено дах та повністю покрито антикорозійним покриттям, встановлено ринви, капітально відремонтовано 3 східні площадки, замуровано та поштукатурено 6 вікон. Створено бенкетний зал на 100 осіб з окремим входом. На ці роботи витрачено 455 тис. грн.
Найкращим дарунком нетребівчанам став мікроавтобус, який курсує майже щодня до Томашполя. Діти тричі на тиждень відвідують Будинок дитячої творчості.

Фото без опису

В Ракові проведено ремонтні роботи в адмінприміщенні старостату та прилеглої території: перемуровано мур, облаштовано площадку тротуарною плиткою, встановлено металеву огорожу та три лавки, зроблено капітальний ремонт трьох кабінетів, придбано жалюзі на 8 вікон. Встановлено котел на твердому паливі, зроблено опалення, обладнано внутрішню вбиральню та каналізацію.
З 1 вересня радістю для батьків і дітей в с. Ракова став початок роботи оновленого дитсадка «Сонечко», що знаходиться в приміщенні загальноосвітньої школи. Тут зроблено капітальний ремонт внутрішньої вбиральні. Замінено двоє дверей, зроблено ремонти в їдальні і в спальній кімнаті. А на ігровому майданчику, навколо якого встановлено різнокольорову огорожу, оновлено гойдалки і каруселі.
Виготовлено та встановлено ринви на приміщенні обрядового залу, адмінбудинку старостату та Будинку культури. Капітально відремонтовано 773 метри вулиці Центральна, на якій прокладено асфальтне покриття (роботи продовжаться в цьому році). Прогрейдеровано та всипано гранітним щебенем частину вулиці Зарічна.

Фото без опису


Децентралізація – це величезні можливості та перспективи, але їх можна втратити, якщо зволікати! І дуже приємно, що ще 8 сільських рад, а це  Антонівська,  Пилипи-Борівська, Жолоб`янська, Рожнятівська, Яланецька, Пеньківська, Паланська та Кислицька сільські ради, надали згоду на добровільне приєднання до Томашпільської ОТГ. Переконаний, що стимулом до цього були саме позитивні результати нашої роботи протягом 2017 року.

 

Фото без опису


Про свою роботу прозвітував і старший інспектор сектору патрульної поліції Володимир Сичук.
Відповідні рішення прийняли збори і по звіту селищного голови і старшого інспектора сектору патрульної поліції. 
Наступним питання порядку деного було обговорення Стратегії розвитку Томашпільської ОТГ до 2022 року з якого виступили директор громадської організації «Єврорегіон «Дністер» Андрій Кавунець та начальник загально-організаційного відділу селищної ради Тетяна Балюконіс. Присутнім було презентовано проект стратегічного бачення розвитку Томашпільської громади.

Фото без опису


Далі до слова запросили представника Асоціації малих міст України Андрія Вареника та начальник загально-організаційного відділу селищної ради Тетяна Балюконіс, які розповіли томашпільчанам про реалізації на території громади громадського бюджету (бюджету участі).

Фото без опису


Наприкінці загальних зборів між Томашпільською селищною радою та громадською організацією «Єврорегіон «Дністер» було підписано угоду про співробітництво.

Фото без опису

Далі збори пройдуть у старостатах:

21 лютого - Горишківка

22 лютого - Нетребівка

23 лютого - Ракова

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи підтримуєте ви об’єднання Томашпільської лікарні з іншим медичним закладом з метою створення територіального медичного об’єднання зі статусом загального закладу зі збереженням ресурсів?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь