Засідання клубу міських та селищних голів Вінниччини
Томашпільський селищний голова Валерій Немировський взяв участь в засіданні Клубу міських та селищних голів при Вінницькій обласній Асоціації органів місцевого самоврядування 28 березня у Гніванській міський раді. Обговорити спільні нагальні проблеми та скоординувати дії територіальних громад приїхали усі міські голови міст обласного і районного значення та селищні голови Вінницької області. Говорили про організацію харчування учнів 1-4 класів, про електронні закупівлі на сайті «Прозоро», про об’єднання територіальних громад, стратегію області щодо організації сортування сміття, якість надання медичних послуг, самовільне захоплення земельних ділянок, передачу на органи місцевого самоврядування повноважень з надання реєстраційних послуг, доступи до реєстрів, створення ОСББ, асфальтування доріг, про передачу на баланс муніципальної поліції.
З 1 серпня 2016 року усі державні закупівлі на суму від 3000 до 200 000 грн мають проводитись виключно на цьому ресурсі. Існує вже 8 інтернет-майданчиків, які пропонують свої послуги із закупівлі товарів. Допорогові закупівлі на суму до 3000 грн можна проводити без застосування системи електронних покупок.
Жваве обговорення викликало питання організації харчування дітей 1-4 класів. Про стан справ повідомила перший заступник директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Олена Чорна.
- З 1 січня 2016 року на безкоштовне харчування перевели тільки учнів 1-х класів та особливі категорії дітей, - повідомила Олена Афанасівна. - Щоб безкоштовно харчувати усіх учнів 1-4 класів по області, нам потрібно більше 1 млрд грн. Наприклад, на Вінниччині безкоштовно харчуються 472 дітей-сиріт, 1057 дітей з багатодітних сімей, 171 дитина з особливим потребами та 4775 першокласників з малозабезпечених сімей. Тому сьогодні рекомендовано районам перейти до розширення переліку категорій дітей для харчування. І щоб полегшити фінансове навантаження, рекомендовано використовувати пришкільні ділянки. Наприклад, минулого року потреба у овочах за рахунок пришкільних ділянок була забезпечена на 47,5%. Тому питання організації харчування школярів повністю покладено на територіальні громади.
Також було зазначено, що з 4 квітня 2016 року Державна міграційна служба припиняє реєстрацію місця проживання.
- Тепер це буде покладено на органи місцевого самоврядування, - повідомив начальник управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області Борис Наливайко. – Вони мають передавати данні до єдиного державного демографічного реєстру. Однак є серйозна проблема в матеріально-технічному забезпеченні та через відсутність фахівців.